به جرات می‌توان گفت که شیمون مار سی نی اک بهترین حال حاضر دنیای فوتبال است.

بی‌‌نقص و آماده: از فینال جام جهانی تا چمپیونز لیگ
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، در مقایسه با فینال جام جهانی، آسان بود اما شیمون مارسینیاک دیدار پورتو و اینتر را به سبک خود داوری کرد  او در هر برخورد بازی را متوقف نکرد، با حقه بازیکنان گول نخورد و وقتی می خواستند بحث کنند آنها را آرام می کرد، بدون این که خیلی از کارت خود استفاده کند.

بعد از جام جهانی، او آنقدر قدرت و اعتبار دارد که مجبور نیست برای کنترل بازی این کار را انجام دهد. مارسین بورسکی، داور بین المللی سابق مارسنیاک را ارزیابی می کند و درباره شانس او برای قضاوت فینال لیگ قهرمانان می‌گوید.

در دیگر مسابقه دیروز یعنی منچسترسیتی و لایپزیگ داوری متفاوتی وجود داشت. بحث های زیادی پیرامون تصمیمات او وجود دارد و حتی برخی از آنها کاملاً غیرقابل درک است. این در حالی است که در سوت های شیمون مارسینیاک هیچ جنجالی وجود ندارد.

بورسکی در این باره می‌گوید: "داور لهستانی تأیید کرد که او هنوز در فرمی عالی است و پس از یک داستان زیبا که در قطر نوشته شد، اکنون می‌خواهد داستان دیگری در اروپا بنویسد. او مدعی قضاوت فینال لیگ قهرمانان اروپا بوده و هست. بازی پورتو با اینتر چیزی را در وضعیت او تغییر نداد.

مارسینیاک در چارچوب قوانین، به بازیکنان اینتر و پورتو اجازه داد تا کاملاً راحت بازی کنند که به لطف آن، مسابقه روانی بود. با گذشت زمان، خود بازیکنان متوجه شدند که درخواست سوت از او برای هر برخورد معنایی ندارد. اما حتی در وقت استراحت، درست پس از پایان نیمه اول، چند بازیکن اینتر برای گفتگو به مارسینیاک نزدیک شدند. داور لهستانی بلافاصله آنها را بدرقه کرد.

او در این موقعیت اعتماد به نفسش را نشان داد، زبان بدن محکمی که به سرعت باعث شد ژکو هم‌تیمی‌هایش را دور کند. سیمون اوضاع را به خوبی مدیریت کرد و اقتداری را که از ابتدا داشت را حفظ کرد."

البته زمانی که بازیکنان بزرگنمایی کردند و خطاهای زیادی انجام دادند، مارسینیاک دستش را به جیب خود برد. په په، بازیکن تهاجمی پورتو حتی در دقیقه 97 کارت زرد دوم را گرفت و لحظاتی قبل از بقیه به رختکن رفت.  مارسینیاک در این شرایط اشتباه نکرد.