حذف از لیگ قهرمانان اروپا موجب شد مدافع باتجربه چلسی از تصمیمات مدیران این باشگاه انتقاد کند.

انتقاد تیاگو سیلوا از مالکان چلسی: خیلی بازیکن خریدید
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، تیاگو سیلوا، مدافع باتجربه باشگاه چلسی از تصمیمات باشگاه بابت جذب بازیکنان زیاد در طول پنجره نقل و انتقالاتی انتقاد کرد.

مدافع باتجربه در سال 2021 با هدایت توماس توخل توانست به همراه چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود اما شب گذشته پس از شکست مقابل رئال مادرید با چهره‌ای ناامید در زمین مسابقه حضور داشت.

شکست در استمفوردبریج نه تنها باعث حذف چلسی شد، بلکه حضور در فصل بعدی این رقابت‌ها را نیز تحت‌الشعاع قرار داد. آبی‌ها در حال حاضر در رتبه یازدهم لیگ برتر هستند و پس از کسب 4 باخت در 4 دیدار اخیر، بعید است بتوانند سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده را کسب کنند. فاصله آن‌ها با رتبه چهارم در حال حاضر 17 امتیاز است.

تاد بولی و بهداد اقبالی، مدیران چلسی به دلیل حضور در رختکن تیم و صحبت‌هایشان مورد انتقاد قرار گرفتند. گفته می‌شود آن‌ها از یک بازیکن تیم انتقاد کرده و عملکرد او را ناامید کننده دانستند. چند روز پیش بود که بولی در رختکن عملکرد تیمش را خجالت‌آور توصیف کرده بود.

سیلوا پس از بازی مقابل رئال مادرید تاکید کرد که نتایج اخیر را نباید به گردن مربی انداخت و از چند عامل برای افت چلسی یاد کرد: "فکر می‌کنم قدم اول نادرست برداشته شده اما به هر حال انجام شده است. اگر مسئولیتی به عهده نگیریم، نمی‌توان فقط مدیران را مقصر دانست. باشگاه دوران سختی را همراه با بلاتکیفی سپری می‌کند. تغییر مدیریت و ورود بازیکنان جدید. ما مجبور شدیم اندازه رختکن را افزایش دهیم زیرا با اندازه بازیکنان تیم سازگاری نداشت."

اشاره سیلوا به داشتن 30 بازیکنی است که چلسی دارد. مالکان چلسی بازیکنان بسیاری در پنجره نقل و انتقالاتی زمستان به خدمت گرفتند و عدم هماهنگی آن‌ها موجب شد تا گراهام پاتر نیز نتواند کاری انجام دهد. سیلوا می‌گوید که بازیکنان بسیار خوبی در چلسی حضور دارند اما اکثر آن‌ها از مدت زمان کم بازی‌شان ناراضی‌اند: "همیشه فردی وجود دارد که از مدت زمان بازی‌اش ناراحت است چرا که مربی نمی‌تواند به همه میدان دهد. سخت است که از میان 30 بازیکن، 11 نفر را برای حضور در زمین مسابقه انتخاب کرد. باشگاه 8 بازیکن در ژانویه به خدمت گرفت و این روند باید متوقف شود و با استراتژی بازیکن اضافه شود چرا که اگر این روند ادامه یابد، مشکلات مشابه را در فصل آینده نیز تجربه خواهیم کرد."

انتخاب‌های چلسی در نقل و انتقالات توسط کارشناسان BT Sport مورد بررسی قرار گرفت. مایکل اوون به عنوان یکی از کارشناسان از تصمیم تاد بولی بابت خرج 600 میلیون پوندی و عدم جذب مهاجم به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رازها یاد کرد.

با وجود اینکه آبی‌پوشان در حال حاضر تمرکز خود را روی انتصاب ناگلزمان به عنوان سرمربی جدید قرار داده‌اند، سیلوا معتقد است که تغییر مربی راه حل جامعی نخواهد بود: "همه راجع به تغییر مربی صحبت می‌کنند ولی ما نیز به عنوان بازیکنان باید مسئولیت نتایج اخیر را بپذیریم. در این فصل سه مربی داشته‌ایم به علاوه برونو به عنوان چهارمین مربی که باز هم نتایج خوب کسب نکرده‌ایم. امروز هم با لمپارد شکست خوردیم. همه راجع به تغییر مربی صحبت می‌کنند اما باید بررسی کنیم چه اشتباهاتی داشته و آن‌ها را تغییر دهیم."

سیلوا در ژانویه 2021 به چلسی پیوست و از آن زمان تاکنون احترام خاصی برای او قائل بوده‌اند. مدافع 38 ساله مسن‌ترین بازیکن لیگ برتر بوده و می‌داند دوران حرفه‌ای رو به پایانی دارد. او یک سال دیگر با چلسی قرارداد دارد و با وجود اینکه می‌داند مهره‌ای ارزشمند برای تیم لندنی است اما نسبت به آینده خود واقع‌بین است.

سه شنبه شب صد و پنجاهمین حضور سیلوا در لیگ قهرمانان و احتمالا آخرین حضور او در این رقابت‌ها بود. سیلوا گفت: "فصلی سخت و ناامیدکننده برای من بود. شاید این آخرین حضور من در لیگ قهرمانان باشد. یک سال از قراردادم مانده و دوران حرفه‌ای‌ام رو به پایان است. شکست غم‌انگیزی مقابل رئال مادرید داشتیم اما باید به کارمان ادامه داده تا در دیدارهای باقی مانده پیروز شویم."

با توجه به برنامه‌ریزی مجدد برای دیدار جام حذفی مقابل منچستریونایتد، چلسی یک هفته فرصت دارد تا خود را برای دیدار مقابل برنتفورد آماده کند. لمپارد به دنبال کسب اولین پیروزی خود پس از انتخاب به عنوان سرمربی است.