قیمت خودرو امروز 14 تیر ماه 1402 یکی دیگر از روزهای آرام و بی‌تلاطم خود را سپری کرده و در اغلب خودروها، ثبات یا نوسان بسیار اندک مشاهده می‌شود.

خبر خوش برای خریداران خودرو | ریزش 90 میلیونی قیمت خودرو در بازار امروز
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد. قیمت خودرو در چند سال گذشته ثابت نبوده و هرروز تغییر می‌کند. قیمت خودرو تابع شرایط متفاوتی است و پیش‌بینی آن کمی دشوار است. میزان قیمت خودرو به قیمت دلار هم بستگی دارد. قیمت خودرو در آینده چه می‌شود.

قیمت خودرو امروز 14 تیر ماه 1402 یکی دیگر از روزهای آرام و بی‌تلاطم خود را سپری کرده و در اغلب خودروها، ثبات یا نوسان بسیار اندک مشاهده می‌شود.

وضعیت قیمت خودرو امروز 14 تیر ماه 1402، اکثراً ثابت و بدون تغییر است. اما در این میان، محصولاتی به‌چشم می‌خورد که کاهش و یا افزایش اندکی تجربه کرده‌اند.

به‌دلیل بالا و پایین‌های بسیار کم نرخ آزاد ارز در محدوده 49 الی 50 هزار تومان، بازار خودرو نیز همانند دیگر بازارهای داخلی متاثر از نرخ ارز، نوسانات بسیار ریزی را در همان محدوده تجربه کرد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز با تغییراتی همراه بود.

قیمت خودروهای داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

محصولات شرکت سایپا، به‌جز در موارد بسیار اندکی تغییر آن‌چنانی تجربه نکرد اما محصولات ایران خودرو در اغلب موارد، کاهش حدودی داشتند.

پراید 131 و پراید 111 بدون کوچک‌ترین تغییر در همان نرخ‌های قیمتی ثابت ماند. این دو خودروی اقتصادی سایپا به ترتیب با 325 و 340 میلیون تومان خرید و فروش شد.

خودروی شاهین، رکورد دار کاهش قیمت میان محصولات سایپا بود که قیمت آن حدود سه میلیون تومان در یک روز پایین آمد. به‌این ترتیب شاهین سایپا با قیمت 581 میلیون تومان معامله شد.

پژو 206 تیپ 3 پانوراما که روز گذشته به نرخ 570 میلیون تومان معامله می‌شد، امروز با 10 میلیون تومان کاهش به 560 میلیون تومان رسید.

تارا اتوماتیک به‌عنوان سدان لوکس ایران خودرو نیز توانست با سه میلیون تومان کاهش، به مبلغ 819 میلیون تومان معامله شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

اما بازار خودروهای مونتاژی به‌صورت یک‌دست کاهشی و یا باثبات بود و افزایش قیمتی به‌چشم نمی‌خورد.

جک J4 کرمان موتور به‌عنوان ارزان‌ترین خودروی مونتاژی بازار، توانست با 9 میلیون تومان کاهش به قیمت 790 میلیون تومان برسد و به این ترتیب، یک قدم دیگر از کانال 800 میلیونی دورتر شود.

تیگو 8 پرومکس، از کراس‌اوورهای لوکس و گران قیمت مدیران خودرو بوده که با 40 میلیون تومان کاهش در یک روز گذشته، با نرخ دو میلیارد و 440 میلیون تومان خرید و فروش شد.

لاماری ایما نیز که یکی از زیباترین طراحی‌ها در میان خودروهای مونتاژی را دارد، از کانال دو میلیارد و 100 میلیون تومانی، یک قدم دیگر عقب‌نشینی کرده و به مبلغ دو میلیارد و 45 میلیون تومان معامله شد.

تیگارد X35، رکورددار ریزش قیمت در بازار خودروهای مونتاژی بوده که با 90 میلیون تومان کاهش در یک روز (حدود 7 درصد) به نرخ یک میلیارد و 240 میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

باتوجه به اینکه دو روز آینده (پنج‌شنبه و جمعه) جزو روزهای کاری بازار به‌حساب نمی‌آید، انتظار تغییر قیمت برای دو روز آینده اشتباه است.

اما به‌طور کلی نبود خریدار در بازار، قیمت‌ خودرو را شدیداً تحت تاثیر خود قرار داده و باوجود کاهش‌های نسبتاً شدید و عجیب و غریب، متقاضیان خودرو را برای خرید ترغیب نمی‌کند. در وضعیت فعلی، بیشترین چیزی که می‌تواند روی تقاضا اثر گذار باشد، تغییر چشم‌گیر نرخ ارز خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر صفحه اخبار خودرو تجارت‌نیوز را دنبال کنید. همچنین برای اطلاع از آخرین شرایط و جزئیات فروش خودروهای داخلی و مونتاژی می‌توانید به صفحه طرح های فروش خودرو مراجعه کنید.

قیمت خودرو

شجاعی، سخنگوی شورای رقابت:

از روزی که ما فرمول های قیمت گذاری را اعلام کردیم، ظاهرا تنها کسی که ساز مخالف با این نوع قیمت گذاری را زد آقای قالیباف است.

گویا وزارت صمت می‌خواهد خودش را به عنوان آدم خوب ماجرا جلوه دهد و مسئولیت اعلام قیمت ها را بر عهده نگیرد.

گزارشی را هم که رسانه ملی از تخلف شورای رقابت پخش کرد هم خود آقای قالیباف تهیه کرده بودند.

قیمت خودروقیمت خودرو در بازار امروز

بازار خودرو به دلیل تاثیرپذیری بالا از نوسانات دلار، تبدیل به یک بازار دلاری شده است. انتظار می‌رود تا پایان سال قیمت خودرو حداقل ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌جمعه 20 آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد.

با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است.

برخلاف هفته‌های گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت 208 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز اکنون به نرخ 183 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما امروز در سطح 630 میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت 415 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که این روزها از نوسانات دور نماند، امروز به قیمت 610 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف نوسانات قیمتی که خودروها در بازار تجربه کردند، اما پراید ماه‌هاست که با ثبات قیمت همراه شده است. برای مثال، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

اما پژو ۲۰۷ اتومات که هفته‌ها از نوسان قیمتی دور مانده بود، اما در این چند روز، با نوسان قیمتی زیادی همراه شده است. حال این خودرو پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شد و هم‌اکنون در سطح ۶۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز مانند روز گذشته، دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون ۴۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت خودرواما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح سه‌شنبه هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز برخلاف روزهای گذشته، ثابت ماند و حالا ۳۱۱ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۶۶ میلیون تومان ثابت ماند.

با افزایش قیمت دلار، بازار خودرو هم با افزایش قیمت همراه شده است. این افزایش قیمت بازار را بعد از ماه‌ها از رکود خارج کرد و اکنون خرید و فروش در بازار در حال انجام است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ اکنون در قیمت ۳۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۷۰ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر بازار در رکود است. اما قیمت‌ خودرو در چند روز گذشته با ثبات همراه شده و با تغییرات چندانی همراه نشده است.