قیمت خودرو امروز 26 مرداد 1402 پس از چند روز بالا و پایین جزئی، سرانجام آرام گرفته و جز در مواردی، اغلب خودروها در ثبات کامل قیمتی قرار گرفته‌اند.

قیمت خودرو سکته است | قیمت خودروهای داخلی اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

قیمت خودرو در بازار آزاد روند نزولی دارد. قیمت خودرو در چند سال گذشته ثابت نبوده و هرروز تغییر می‌کند. قیمت خودرو تابع شرایط متفاوتی است و پیش‌بینی آن کمی دشوار است. میزان قیمت خودرو به قیمت دلار هم بستگی دارد. قیمت خودرو در آینده چه می‌شود.

قیمت خودرو امروز 26 مرداد 1402 پس از چند روز بالا و پایین جزئی، سرانجام آرام گرفته و جز در مواردی، اغلب خودروها در ثبات کامل قیمتی قرار گرفته‌اند.

قیمت خودرو امروز 26 مرداد 1402 با تغییرات عجیبی همراه نیست. اکثر محصولات در بازار با همان نرخ روز گذشته در حال معامله هستند و تعداد انگشت‌شماری با افت و خیز نسبی همراه‌اند.

عمده دلیل ثبات بازار از آغاز امروز، تعطیلی گسترده بنگاه‌های خرید و فروش خودرو به دلیل انتهای هفته بوده و احتمالاً، با آغاز دوباره روند معاملات از ابتدای هفته آتی، افت و خیز قیمت‌ها نیز آغاز خواهد شد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز تغییرات چندانی را تجربه نکرده است.

امروز، قیمت خودروهای داخلی تغییر چندانی ندارد و تعداد اندکی، افزایش یا کاهش جزئی دارند.

پراید 131 و پراید 111 با مدل 1399، چند روزی می‌شود که هیچ تغییر قیمتی نداشتند. این دو خودروی اقتصادی سایپا امروز نیز هیچ تغییری نداشته و به ترتیب با همان قیمت‌های 315 و 325 میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

شاهین دنده‌ای G که از سدان‌های لوکس سایپا به شمار می‌رود، همانند روز گذشته و بدون هیچ تغییری با همان نرخ 573 میلیون تومانی معامله می‌شود.

رانا پلاس ایران خودرو، یک سدان بر پایه پلتفرم پژو 206 بوده که نسبت به روز گذشته پنج میلیون تومان افزایش نرخ را تجربه کرد و با قیمت 495 میلیون تومان رسید. به این ترتیب، این خودروی ایرانی تنها یک قدم با کانال 500 میلیونی فاصله دارد.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ که از پرقدرت‌ترین خودروهای تولیدی ایران خودرو محسوب می‌شود، نسبت به روز گذشته با افت 7 میلیون تومانی به نرخ 748 میلیون تومان رسید.

در بازار مونتاژی نیز وضعیت تغییرات قیمت خودرو به همین صورت گزارش می‌شود.

بسترن B30 با مدل 1400 یکی از محصولات بازار بوده که هفته‌هاست بدون تغییر و با همان قیمت یک میلیارد و 100 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

چری آریزو 5IE توربوشارژ از جدیدترین محصولات مدیران خودرو به شمار می‌رود که از آغاز امروز، با افت حدود 10 میلیون تومانی به نرخ یک میلیارد و 140 میلیون تومان رسیده است.

جک S5 نیوفیس یکی از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای مونتاژی بازار محسوب می‌شود که امروز نیز بدون تغییر و با همان نرخ یک میلیارد و 410 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما S5 اتوماتیک 6 سرعته از خودروهای مونتاژی شرکت ایران خودرو بوده که نسبت به روز گذشته حدود پنج میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است. به این ترتیب، کراس‌اوور تولیدی این شرکت با نرخ یک میلیارد 230 میلیون تومان معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

با توجه به اینکه تنها یک روز به انتهای هفته باقی مانده است، به دلیل تعطیلی بازار، انتظار نمی‌رود که تغییری در قیمت خودرو مشاهده شود. اما از آغاز هفته آتی احتمال می‌رود که بازهم تغییر آن‌چنانی در قیمت‌ها مشاهده نشود. به عبارتی فعلاً هیچ خبر یا اتفاق مهمی در بازار به چشم نمی‌خورد که بتواند تأثیر زیادی روی قیمت‌ها و روند بازار داشته باشد

قیمت خودرو

شجاعی، سخنگوی شورای رقابت:

از روزی که ما فرمول های قیمت گذاری را اعلام کردیم، ظاهرا تنها کسی که ساز مخالف با این نوع قیمت گذاری را زد آقای قالیباف است.

گویا وزارت صمت می‌خواهد خودش را به عنوان آدم خوب ماجرا جلوه دهد و مسئولیت اعلام قیمت ها را بر عهده نگیرد.

گزارشی را هم که رسانه ملی از تخلف شورای رقابت پخش کرد هم خود آقای قالیباف تهیه کرده بودند.

قیمت خودروقیمت خودرو در بازار امروز

بازار خودرو به دلیل تاثیرپذیری بالا از نوسانات دلار، تبدیل به یک بازار دلاری شده است. انتظار می‌رود تا پایان سال قیمت خودرو حداقل ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌جمعه 20 آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد. بازار خودرو روزهای عجیبی را پشت سر می‌گذارد.

با افزایش نرخ دلار از هفته گذشته، قیمت خودروها نیز با افزایش همراه شد. البته برخی معتقدند که قیمت خودرو هم‌گام با نرخ دلار افزایش نداشته است.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت چند روز از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است.

برخلاف هفته‌های گذشته، برخی خودروها با ثبات، برخی با کاهش و برخی نیز با افزایش قیمتی همراه شده‌اند.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. برای مثال، پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت 208 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز اکنون به نرخ 183 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که در ماه گذشته ۵۹۰ میلیون تومان ارزش داشت، اما امروز در سطح 630 میلیون تومان ثابت ماند.

خودرو دنا معمولی هم که مدت‌ها بود با ثبات قیمتی همراه شده بود، اما این چند روز با افزایش قیمت همراه شد. امروز صبح، این خودرو در قیمت 415 میلیون تومان در بازار عرضه شد. اما باید توجه داشت که دنا معمولی طی تنها یک ماه با ۱۰ ملیون تومان افزایش قیمت همراه شده بود.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز به قیمت 496 میلیون تومان در بازار خودرو کشور به فروش می‌رسد.

تارا اتوماتیک هم که این روزها از نوسانات دور نماند، امروز به قیمت 610 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروقیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف نوسانات قیمتی که خودروها در بازار تجربه کردند، اما پراید ماه‌هاست که با ثبات قیمت همراه شده است. برای مثال، پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.

اما پژو ۲۰۷ اتومات که هفته‌ها از نوسان قیمتی دور مانده بود، اما در این چند روز، با نوسان قیمتی زیادی همراه شده است. حال این خودرو پنج میلیون تومان نسبت به روز گذشته ارزان شد و هم‌اکنون در سطح ۶۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز مانند روز گذشته، دو میلیون تومان افزایش داشت و اکنون ۴۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت خودرواما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح سه‌شنبه هم مانند روزهای گذشته، در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر نیز برخلاف روزهای گذشته، ثابت ماند و حالا ۳۱۱ میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو نیز در بازار کشور در نرخ ۳۶۶ میلیون تومان ثابت ماند.

با افزایش قیمت دلار، بازار خودرو هم با افزایش قیمت همراه شده است. این افزایش قیمت بازار را بعد از ماه‌ها از رکود خارج کرد و اکنون خرید و فروش در بازار در حال انجام است.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

پراید ۱۱۱ با قیمت ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ نیز با قیمت ۴۰۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو ۲۰۷ اتومات اکنون در قیمت ۵۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس هم‌اکنون در محدوده ۲۱۴ میلیون تومان قیمت دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ اکنون در قیمت ۳۰۹ میلیون تومان به فروش می‌رسد. ۲۰۶ تیپ پنج نیز در بازار کشور تا نرخ ۳۷۰ میلیون تومان پیش رفت.

تارا اتوماتیک هم امروز با قیمت ۵۹۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

در حال حاضر بازار در رکود است. اما قیمت‌ خودرو در چند روز گذشته با ثبات همراه شده و با تغییرات چندانی همراه نشده است.