درحالی که پیش از این وعده‌هایی مبنی بر واریزی ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته ارائه شده بود، اما این موضوع تا امروز محقق نشده و آموزش و پرورش علت آن را عدم تخصیص اعتبار می‌داند.

خبر فوری دولت برای حقوق فرهنگیان | پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته کی واریز می‌شود؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

خبرنگار نیکو اصغری:درحالی که پیش از این وعده‌هایی مبنی بر واریزی ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته ارائه شده بود، اما این موضوع تا امروز محقق نشده و آموزش و پرورش علت آن را عدم تخصیص اعتبار می‌داند.

واریز پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ با گذشت بیش از ۱۴ ماه از زمان بازنشستگی آنها تا به امروز محقق نشده است.

طی روزهای اخیر فرهنگیان بازنشسته در تماس‌های متعدد با خبرگزاری تسنیم، خواستار پیگیری وضعیت پرداخت پاداش پایان خدمت خود شدند.

به گفته آنها در حالی که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده ۳۰ درصد پاداش آنها پرداخت خواهد شد اما تا به امروز این اتفاق نیفتاده است.

پیش از این طبق گفته‌های مسئولان وزارت آموزش و پرورش، قرار بود تا پس از واریز حقوق آبان ماه، ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ واریز شود اما این امر اتفاق نیفتاده است.

در همین ارتباط علی فرهادی؛ سخنگوی وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفت: سازمان برنامه و بودجه به وزارت آموزش و پرورش قول داده بود تا اعتبار لازم برای واریز ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۱ را تخصیص داده و به خزانه واریز کند.

وی افزود: متاسفانه تا به امروز این اتفاق نیفتاده است و آموزش و پرورش در حال پیگیری بسیار برای اختصاص این اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است و شرمنده معلمانی هستیم که ۱۴ ماه پس از بازنشستگی همچنان پاداش خود را دریافت نکرده‌اند.

فرهادی تاکید کرد که باید تمام پاداش پایان خدمت این افراد تا پایان امسال تسویه شود.

منبع:تسنیم