واریز سود سهام عدالت از پنجشنبه ۲۳ آذر آغاز شده است، اما برای برخی از افراد این واریزی انجام نگردیده است.

سود سهام عدالت برات واریز نشده؟ | با کد ملی وارد این سایت بشو و پیگیری کن
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

در حال حاضر سهام عدالت به مرحله آزادسازی رسیده و به‌زودی دارندگان این سهام می‌توانند از سود و منافع فروش آن بهره‌مند شوند. بدین منظور بعد از آزادسازی سهام عدالت و انتخاب روش سهامداری مستقیم، متقاضیان فروش می‌توانند از طریق «سامانه سهام عدالت کارگزاری مفید» نسبت به فروش دارایی خود اقدام نمایند.در ادامه جدیدترین اخبار مربوط به سهام عدالت را میخوانید.

بسیاری از افراد سود سهام عدالت مرحله نخست را دریافت نموده و برخی دیگر این سود را دریافت نکرده اند و پیامک واریزی برایشان نیامده است.

گفته می‌شود که به حساب یک میلیون نفر سهامدار، سود واریز نشده است و دلیل آن را اما نه اهمال دولت و یا حذف آنها از فهرست سهام عدالت بلکه خطا در اعلام شبای بانکی افراد بوده است.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی می‌گوید: بیش از یک میلیون سهامدار سهام عدالت همچنان با مشکل شماره شبای معتبر روبه‌رو هستند. محمد باغستانی، این را هم گفته که: سهامداران هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم مشمولان سهام عدالت، مشمول دریافت سود شده‌اند.

واریز مرحله اول سود سهام عدالت از ساعت اولیه پنجشنبه ۲۳ آذر به حساب ۴۵ میلیون سهامدار آغاز شد و دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۶۸۱ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۷۳۶ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان سود گرفته‌اند.

باغستانی می‌گوید: افرادی که سود به حساب‌شان واریز نشده می‌توانند با ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان، (سجام) در فرایند دریافت سود در دوره‌های بعدی قرار گیرند.

راستی تکلیف سود سهام آنهایی که فوت کرده‌اند چه می‌شود؟ این مقام مسئول می‌گوید این افراد تعداد فوتی‌ها ۳.۷ میلیون نفر بوده و وراث آنهایی که در هفته‌های گذشته به شعب شرکت‌های کارگزاری و یا بانک‌های منتخب مراجعه و اطلاعات خود را ثبت کرده‌ باشند هم سود به حساب‌شان واریز شده است.