فضای اصلاح‌طلبان در شرایط کنونی شاید بیش از همیشه دوقطبی شده است تا جایی هیچ بعید نیست که انشعابی گسترده در بین اصلاح‌طلبان رخ دهد.

تقابل جدی اتحاد ملت با کارگزاران/ پشت پرده حمله به مرعشی چیست؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: نتیجه بررسی صلاحیت‌ها آب سردی بود بر پیکر تحریمی‌هاست اصلاح‌طلب؛ افرادی که از ماه‌ها پیش بر طبل عدم مشارکت در انتخابات یا همان تحریم انتخابات می‌کوبیدند و می‌گفتند به دلیل آنکه اصلاح‌طلبان نامزدی در انتخابات نخواهند، نباید در انتخابات شرکت کرد. حالا اما قضیه فرق کرده است و با تأییدصلاحیت چهره‌های زیادی از اصلاح‌طلبان عملا بهانه از رادیکال‌های اصلاحات گرفته شده است اما آنها هنوز بر همان سیاق خود پیش می‌روند و با تحت فشار قراردادن مشارکت‌طلبان می‌خواهند علاوه بر سردکردن فضای انتخابات به نوعی مشارکت‌طلبان را هم مجبور به کناره‌گیری از عرصه مشارکت کنند.

در مقابل این طیف کارگزاران قرار دارد که از ابتدا تمام‌قدر بر موضع مشارکت در انتخابات ایستاده است و به هیچ قیمتی از این موضع عقب‌نشینی نمی‌کند. همین نگاه کارگزاران است که باعث شده رادیکال‌ها توپخانه خود علیه مرعشی، دبیرکل این حزب و دیگر اعضای کارگزاران روشن کنند و در گفت‌وگوهای متعدد آنها را اساسا اصلاح‌طلب ندانند یا قدرت‌طلب معرفی کنند.

فضای اصلاح‌طلبان در شرایط کنونی شاید بیش از همیشه دوقطبی شده است تا جایی به گمان برخی بعد از انتخابات هیچ بعید نیست که انشعابی گسترده در بین اصلاح‌طلبان رخ دهد. پیش‌بینی‌ها حکایت از آن داشت که حزب اتحاد ملت و طیف چپ اصلاحات دست بالا را در میان اصلاح‌طلبان خواهند داشت اما اکنون و بعد از مشخص‌شدن نتیجه بررسی صلاحیت‌ها اکثریت اصلاح‌طلبان به سمت گروه‌های مشارکت‌طلب رفته‌اند و هیچ بعید نیست تا روز انتخابات رادیکال‌ها در انزوای کامل به سر ببرند.