سخنگوی دولت با بیان اینکه بعضی از دوستان با تردید به طرح ماموریت ناوگروه ۸۶ نگاه می‌کردند افزود: اما نگاه ما می‌توانیم که یکی از دستاوردهای خیلی خوب این حرکت بزرگ بود و در امیر دریادار ایرانی و تک تک اعضای ناو گروه ۸۶ کاملاً مشهود بود موجب انجام این ماموریت بزرگ شد.

سخنگوی دولت: نگاه «ما می‌توانیم» یکی از دستاوردهای خیلی خوب ناوگروه ۸۶ بود
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سخنگوی دولت با بیان اینکه بعضی از دوستان با تردید به طرح ماموریت ناوگروه ۸۶ نگاه می‌کردند افزود: اما نگاه ما می‌توانیم که یکی از دستاوردهای خیلی خوب این حرکت بزرگ بود و در امیر دریادار ایرانی و تک تک اعضای ناو گروه ۸۶ کاملاً مشهود بود موجب انجام این ماموریت بزرگ شد.

علی بهادری جهرمی سخنگو و دبیر هیئت دولت امروز (شنبه ۲۸، بهمن) در همایش ملی تبیین ابعاد و دستاوردهای ناوگروه ۸۶ نداجا که در مرکز همایش‍های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با بیان اینکه توفیق پیدا کردم کمتر از یک شبانه روز مهمان ناوگروه ۸۶ باشم و غیر از گزارش‌هایی که شنیده بودیم و خوانده بودیم، خیلی روز خاطره انگیزی بود و نکاتی به ذهن من رسید  که چه عواملی باعث شد ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی از این ماموریت سخت و مهم که دور زدن به دور دنیا بود و حدود ۸ ماه  به طول انجامید سربلند بیرون آید که به بررسی  نکاتی در این زمینه می پردازم.

 وی گفت: نکته اول فرماندهی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که  در عین تخصص، تجربه و پیشکسوت بودن در حوزه تخصصی خود یک فرمانده کاملاً مردمی و دوست داشتنی در میان آحاد کارکنان نیروی دریایی است که با گوشت و پوست و  استخوان خود تخصص دریانوردی را لمس کرده است و احساس مشترکی با نیروهای خود دارد.

سخنگو و دبیر هیئت دولت  ادامه داد: مسئله دوم مقام معظم رهبری (مدظله‎العالی) هم به آن اشاره کردند «نگاه ما می‌توانیم» بود؛ حتی بعضی از دوستان با تردید به طرح  ماموریت ناوگروه ۸۶ نگاه می‌کردند اما نگاه ما می‌توانیم که یکی از دستاوردهای خیلی خوب این حرکت بزرگ و در امیر دریادار ایرانی و  تک تک اعضای ناو گروه ۸۶ کاملاً مشهود بود، موجب انجام این ماموریت بزرگ شد؛ خیلی جالب است آن روزی که من توفیق داشتم مهمان کارکنان ناوگروه ۸۶ بودم کارکنان ناوگروه خیلی علاقمند بودند که عملیات‌های بزرگتری را انجام دهند؛ نگاه ما می‌توانیم امروز در مجموعه‌های مختلف کشور به ویژه در نیروهای نظامی زنده شده است و یکی از الگو های ما می‌توانیم در نیروی دریایی ارتش کاملاً مشهود است.

بهادری جهرمی اظهار داشت: مسئله سوم وحدت کلمه است وقتی عزیزان نیروی دریایی را در مجموعه‍های  مختلف و به طور خاص در ناو گروه  ۸۶ می‌دیدیم، ناظر بیرونی احساس می‌کند که داخل یک خانواده رفته است و این مسئله بسیار با ارزشی است؛ مجموعه‌های نظامی معمولاً صرفاً با شاخصه های اقتدار ،توان رزمی و انظباط نظامی و وجاهت رسمی شناخته شده‌اند که در کنار همه این‌ها که مجموعه نیروی دریایی در حد اعلا از آن برخوردار هستند، رسمیت‌ها و جدیت‌های نظامی هرگز مانع وحدت، مودت، دوستی ،عطوفت و رفاقت خانواده نیروی دریایی نشده است و  تصور نمی‌کردم وقتی  وارد یک یگان نظامی بشوم با  یک همچین رفاقت و  نزدیکی مواجه شوم.

وی خاطر نشان کرد:  هرجا وحدت کلمه باشد پیروزی و موفقیت قرین آن خواهد بود  که جزو ویژگی‌های متمایز این ناو گروه و مجموعه دلاور مردان نیروی دریایی است که باید قدر آن را دانست.

سخنگو و دبیر هیئت دولت گفت: نکته آخر اخلاق شگرف و دوست داشتنی فرماندهان  و سایر کارکنان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران است که یکی از تمایزهای اساسی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با سایر نیروهای مسلح ارتش‌های جهان به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: این دوره ۲۳۲ روز یک دوره تعلیم و تربیت و یک دوره رشد فضائل اخلاقی برای اعضای ناو گروه بود که به واسطه حس مودتی که در  بین کارکنان ناوگروه ایجاد شده  حتی کسانی که در طول ماموریت دچار کسالت شده بودند  علاقه داشتند  به ماموریت ادامه بدهند.

سخنگو و دبیر هیئت دولت در پایان خاطر نشان کرد: تک تک اعضای ناوگروه  یک مربی اخلاق شده بودند و اگر ابتدای حرکت ناوگروه یک مربی اخلاقی بودند، انتهای سفر تک تک اعضای ناوگروه یک مربی اخلاق بودند که این امر نشان می‌دهد نیروهای مسلح ما پیشرو بودنشان در فضایل اخلاقی محدود به ۸ سال دفاع مقدس نبوده و نیست.