جزئیات دریافت کسری خدمت جدید برای سربازان اعلام شد .

خبر خوش دولت برای مشمولین سربازی | کسری خدمت برای این سربازان + شرایط
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

طبق گفته مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح ، نزدیک ۹۸ درصد جوانانی که در شرکت‌های دانش بنیان خدمت وظیفه عمومی خود را سپری کرده‌اند، بعد از انجام سربازی در کشور به فعالیت خود ادامه داده‌اند.

سردار کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: نگاه و رویکرد جدیدی در نیروهای مسلح برای سربازی است و بنا هست که به پاس خدمات جوانان، نیروهای مسلح نیز خدمات متقابلی  به جوانان ارایه دهند.

وی با اشاره به موضوع امریه سربازی گفت: واگذاری سرباز به دستگاه های دولتی یا همان امریه از منظر مهارت آموزی و اشتغال قابل بررسی است به عبارتی نوعی برنامه ریزی مهارتی و اشتغال است برای مثال گروهی از  جوانانی که به عنوان اعضای اصلی شرکت های دانش بنیان فعالیت دارند می‌توانند دوران خدمتی خود را نیز در همان شرکت سپری کنند.

سردار کمالی بیان کرد: نزدیک ۹۸ درصد جوانانی که در شرکت‌های دانش بنیان خدمت وظیفه عمومی خود را سپری کرده‌اند، طبق گفته معاون علمی ریاست جمهوری بعد از انجام سربازی در کشور به فعالیت خود ادامه داده‌اند.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: جوانان اگر قبل از خدمت مهارت کسب کنند، مشوق‌هایی نظیر کسری ۱ ماهه خدمت می‌توانند دریافت کنند. همچنین مشوق‌های دیگری مبنی بر ۱ ماه مرخصی تشویقی، بخشش اضافه خدمت و … در نظر گرفته شده که جوانان به واسطه مهارت کسب شده می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی گفت: کسانی که در دانشسراها، هنرستان ها و … آموزش دیده باشند نیز جزو افراد ماهر هستند ‌و می‌توانند از این مشوق‌ها استفاده کنند.

کمالی بیان کرد: اولین دوره مسابقه مهارتی سربازان وظیفه امسال در ۴ مرحله شهرستان، استان، سازمان و کشوری برگزار شد؛ ۱۶۵ نفر برگزیده راه یافته به مرحله کشوری می‌توانند از مشوق‌هایی نظیر اولویت  استخدام در نیروهای مسلح، جمعیت هلال احمر، وام ۱۵۰ میلیون تومانی اشتغالزایی و … استفاده کنند و برنامه ریزی برای برگزاری این مسابقه در سال آینده داریم.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح افزود: به جوانان توصیه می‌کنیم قبل از خدمت مهارت کسب کنند و از اوقات فراغت خود به نحو احسنت استفاده کنند؛ همچنین سربازان باید کسب مهارت را در حین خدمت سربازی  مطالبه گری کنند و در دوره های مهارت اموزی شرکت کنند و با مهارت از خدمت وظیفه ترخیص شوند.