امیر سرتیپ خلبان «یوسف قربانی» به عنوان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش منصوب شد.

فرمانده کل ارتش حُکم داد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

امیر سرتیپ خلبان «یوسف قربانی» به عنوان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش منصوب شد.

با پیشنهاد امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش و تصویب امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی به عنوان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش منصوب شد.

پیش از این امیر سرتیپ عباس فلاح مسئولیت معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش را عهده دار بود.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، در آیین تکریم و معارفه معاون هماهنگ‌کننده‌ نیروی زمینی ارتش، گفت: نیروی زمینی مبتنی بر سه اصل کلیدی ولایت‌محوری، عدالت‌محوری و شایسته‌سالاری است و این عوامل، پیش‌برندهی این نیرو در حوزه‌ها و صحنه‌های متعدد هستند.

وی افزود: در راستای دست یافتن به ولایت‌محوری و گسترش عدالت‌محوری، توجه به نیروها و منابع انسانی، از اصول ارزشمند و حائز اهمیت است، چرا که بی‌بدیل‌ترین و گران‌بهاترین سرمایه‌ هر نهاد و سازمانی را نیروی انسانی کارآمد و متخصص تشکیل می‌دهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اهمیت جایگاه ولایت فقیه در اصول تربیتی انسان‌های کارآمد تأکید کرد: درک درست از نظام اسلامی، جایگاه متعالی ولایت فقیه و اهتمام به پیاده‌سازی توصیه‌ها و رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا در نیروی زمینی ارتش، از جمله اصولی هستند که همواره باید سرلوحه‌ تمامی کارکنان پایور، وظیفه و سلسله‌مراتب این نیرو قرار گیرد. هم اکنون نیز نیروی زمینی ارتش، مملو و مشحون از نیروهای انسانی توانمند، متخصص و ولایت‌مدار است.

سرتیپ حیدری با اشاره به اهمیت نیروهای انسانی در پیشبرد و تحقق اهداف نیروی زمینی ارتش، گفت: با وجود اینکه نیروی زمینی ارتش، به لحاظ ادوات، تجهیزات و وسایل مورد نیاز خود در نهایت آمادگی و کارآمدی قرار دارد، اما نیروی انسانی مجرب، مؤمن و ولایت‌مدار است که سبب می‌شود تمامی این ادوات و تجهیزات در جهت درست مورد استفاده قرار گیرند و در راستای تحقق اهداف متعالی نظام و انقلاب اسلامی به کار بسته شوند.

وی در پایان با اشاره به سخن فرمانده معظم کل قوا مبنی بر اینکه ارتش نمایشگاهی از خوبی‌ها است، خاطر نشان کرد: پاکدستی و سلامت، درک و رعایت سلسله‌مراتب و اهتمام به انضباط، اصول و قواعد سازمانی ارتش، سه اصل کلیدی هستند که از نگاه فرمانده معظم کل قوا، به عنوان مؤلفه‌های جدایی‌ناپذیر ارتش برشمرده شده‌اند. به همین دلیل تلاش تمامی نیروهای انسانی ارتش، باید در جهت تداوم بخشیدن به این خصایص مهم و کلیدی باشند.