نماینده مردم سنندج در مجلس از ارسال نامه خود به رئیس‌جمهور درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید مهدی فرشادان نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از ارسال نامه خود به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور درباره همسان‌سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.
وی افزود: بر اساس ماده 30 برنامه ششم توسعه حقوق یک فرد بازنشسته باید 85 درصد فرد شاغل هم تراز خود باشد که طبق این قانون دولت مکلف به اجرای آن است اما متاسفانه هر سال دولت بودجه بسیار کمتر برای همسان‌سازی در بودجه سالیانه اختصاص می‌دهد که این میزان به هیچ وجه کفاف همسان‌سازی بازنشستگان را نمی‌دهد.

نماینده مردم سنندج در مجلس ادامه داد: طبق اصل 30 قانون برنامه ششم دولت باید طی 5 سال حقوق بازنشستگان را همسان‌سازی می‌کرد، اما در این چند سالی که از اجرای برنامه ششم گذشته دولت رقم ناچیزی را برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته است، لذا بنده در نامه خود به آقای رئیس جمهور خواسته‌ام که همسان‌سازی حقوق این قشر طبق ماده مذکور به طور کامل اجرایی شود.

بیشتر بخوانید

نحوه افزایش حقوق‌ کارمندان و بازنشستگان و معلمان در سال 99 مشخص شد

مصوبه مجلس درباره برخوردار شدن بازنشستگان شاغل از مزایا

حداقل حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال 99 تعیین شد

فرشادان با اشاره به قانون مدیریت خدمات کشوری، گفت: در فصل دهم این قانون به افزایش امتیازات 50 درصدی برای افراد شاغل در دستگاه‌های اجرایی اشاره شده است. بنده در این نامه از رئیس جمهور خواستار اعمال امتیازات اصل مذکور درباره حقوق بازنشستگان شده‌ام.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه با توجه به عدم اجرای درست و کامل اصل 85 برنامه ششم درباره حقوق بازنشستگان  لازم است حقوق این قشر بر اساس فصل 10 قانون مدیریت خدمات کشوری افزایش یابد، گفت: باتوجه  به شرایط اقتصادی افراد بازنشسته تحت فشار هستند که لازم است حقوق این افراد یا طبق اصل 85 برنامه ششم توسعه به طور کامل همسان‌سازی شود و یا حقوق این قشر طبق فصل ده قانون مدیریت خدمات کشوری مانند افراد شاغل شامل افزایش امتیازات 50 درصدی شود تا شرایط معیشتی بازنشستگان بهبود یابد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .