رسانه های جهان مناظره روزگذشته ترامپ و جو بایدن را به یک مشاجره وقیحانه خارج از آداب توصیف کردند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

فردا: روزنامه نیویورک تایمز در شماره امروز خودش پیرامون این مناظره نوشت:"مناظره به یک مشاجره وقیحانه مبدل شد وقتی ترامپ از روش تهدید طرف مقابل و قطع کردن صحبت های بایدن استفاده کرد. هر زمانی که نامزد دموکرات شروع به سخن گفتن می کرد ترامپ کلام او را قطع می کرد تا جایی که بایدن به اون توهین کرد و گفت:خفه شو!

در ادامه تحلیل این روزنامه آمده است:"ترامپ که در نظرسنجی ها از رقیب خودش عقب افتاده همچنان امیدوار است که بتواند کمپین انتخاباتی خودش را احیاء کند. او به همین دلیل تلاش می کرد طرف هجومی این مناظره باشد اما چندین بار صحبت های بایدن را قطع کرد و اجازه نمی داد نامزد دموکرات به سوالات پاسخ بدهد. باید ترامپ را بدترین رئیس جمهور تاریخ ایالات متحده خواند و او در پاسخ گفت:من در 47 ماه کاری کردم که تو در 48 سال نمی توانی انجام بدهی.

روزنامه وال استریت ژورنال هم در خصوص این مناظره نوشت:"این یک نمایش ناامید کننده بود. شاید دو بازیگر حرفه ای کشتی کج بیشتر می توانستند شان این صحنه را حفظ کنند. البته کسی انتظار نداشت شاهد مناظره اشخاصی مثل ابراهام لینکولن و استیو داگلاس باشد اما هیچ کس هم فکر نمی کرد یک مسابقه کشتی کج را تماشا کنیم البته شاید این عبارت توهین و ظلم در حق کشتی گیران باشد چرا که آنها حتما می توانستند از ترامپ و بایدن نمایش بهتری داشته باشند. "

در ادامه تحلیل این روزنامه آمده است:"صحنه پر بود از توهین ها ، دروغ ها و آفرین به آن آمریکایی هایی که بعد از نیم ساعت تلویزیون ها را خاموش کردند و لازم بود سایرین هم همین کار را می کردند. اگر ما برای دریافت حقوق در شغلمان مجبور نبودیم قطعا ادامه این مناظره را تماشا نمی کردیم. هیچ کس در این مناظره پیروز نشد اما باید یک آزمون سخت را پشت سر گذاشت. امیدواریم در مناظره بعدی حداقل یکی از نامزدها شبیه به رئیس جمهور ایالات متحده رفتار کند.