مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اذعان به اهمیت توافق هسته‌ای با ایران تصریح کرد: برجام باید حفظ شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه در نشست عمومی پارلمان اروپا در بروکسل اعلام کرد که به عنوان هماهنگ کننده برنامه جامع اقدام مشترک در خصوص توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران موسوم به «برجام»، وی به تلاش خود در جهت حفظ و اجرای کامل این توافقنامه ادامه خواهد داد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این باره گفت: چرا برجام اینقدر مهم است؟ زیرا به نفع امنیت ما اروپایی ها است.

بر اساس ادعای «جوزف بورل»، بدون این توافقنامه (برجام)، ایران می تواند سلاح های هسته ای خود را با تمام عواقب بعدی برای امنیت منطقه و کل جهان تولید کند!

به گزارش اسپوتنیک، وی پیشتر در سخنانی تصریح کرده بود: تروئیکای اروپایی (کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه) به اتفاق یکدیگر تلاش آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را رد می‌کنند و به حفظ توافق هسته‌ای متعهد می‌مانند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۸ ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۸ اردیبهشت سال ۹۷) به بهانه‌های واهی و به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد و تهدید کرد که تحریم‌های واشنگتن علیه تهران که بر اساس توافق مذکور در زمان دولت قبلی این کشور تعلیق شده بود را بازمی گرداند؛ تهدیدی که با مخالفت یکپارچه جامعه جهانی مواجه شد.