مقامات دولت امریکا در حال طرح ریزی تحریمهایی علیه ایران هستند که تخفیف یا لغو آنها به لحاظ سیاسی امری به مراتب دشوارتر از گذشته باشد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری امریکا می‌کوشد که تا پیش از انتخابات سوم نوامبر با طرح ریزی مجموعه‌ای از تحریم‌ها علیه ایران، ضمن تقویت کارزار فشار حداکثری خود علیه تهران هرگونه اقدام و تلاش در جهت لغو و یا کاستن از این فشارها را بی‌اثر سازد؛ به ویژه در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات سوم نوامبر.

به رغم پیشتازی «جو بایدن» معاون پیشین باراک اوباما و نامزد کنونی حزب دموکرات در بیشتر نظرسنجی‌های ملی و حتی ایالات حساس و کلیدی، مقامات دولت کنونی امریکا بیم آن دارند که طرح ترامپ برای مذاکره مجدد با ایران ممکن است اهرم فشار دیپلماتیکی را که به زعم آنها برای وادار کردن تهران به امضای یک توافق جدید هسته‌ای و امنیتی لازم است، بی‌اثر سازد.

 اخبار روز  اخبار بورس  قیمت دلار امروز  شجریان

 ترامپ از جان ایران چه می‌خواهد؟

 تحریم به بهانه دخالت در انتخابات امریکا

 استقبال زودهنگام آمریکایی ها از انتخابات

زن خائن شوهر قاتل را از اعدام نجات داد / مرد نامحرم دست بردار نبود!

گفتنی است که دولت ترامپ تحت اختیارات قانونی خود در حوزه مقابله با تروریسم برخی از تحریم‌ها را علیه ایران وضع کرده است؛ تحریم‌هایی که به باور تحلیل گران بی‌اثرسازی و ابطال آنها بسیار دشوار است. دولت ترامپ همچنین اقدام برنامه‌ریزی شده دیگری از جمله تحریم بخش پتروشیمی و صنایع فلزی را بررسی کرده بود.

روزنامه وال استریت ژورنال در ادامه مطلب خود به این نکته مهم اشاره می‌کند که طبق گفته مقامات کنونی و پیشین امریکا، حتی اگر اهداف بالقوه جدید هم تحت تحریم‌های موجود باشند، قرار گرفتن مجدد این اهداف در فهرست سیاه [تحریم‌ها] امکان ابطال و بی‌اثر‌سازی این اقدام را دشوارتر می‌سازد. از آنجا که این گونه تحریم‌ها با شرح کامل و توجیه کننده‌ای منتشر می‌شوند، مقاماتی که درصدد رفع این گونه تحریم‌ها هستند، به لحاظ سیاسی مجبورند که دعوی قابل قبولی برای لغو این تحریم‌ها ارائه کنند.

منبع: مهر