یک پایگاه خبری به نقل از منابعی مدعی شد که وزیر خارجه آمریکا در سفر خود به فلسطین اشغالی از جولان اشغالی سوریه نیز دیدن خواهد کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

بر اساس گزارش وبگاه خبری شبکه «روسیا الیوم»، آکسیوس در گزارشی به نقل از منابع آگاه خبر داده است که سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی و دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) به‌صورت فشرده در حال فراهم کردن زمینه سفر «بی‌سابقه» وزیرخارجه آمریکا هستند؛ سفری که قرار است طی آن، پامپئو از بلندی‌های جولان اشغالی، برخی شهرک‌های کرانه باختری و یک کارخانه در  «پساگوت» دیدار کند.

طبق این گزارش، پامپئو نخستین وزیر خارجه آمریکا خواهد بود که از دو منطقه یادشده دیدن خواهد کرد. این سفر در حالی است که تمام دولت‌های پیش از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا سیطره رژیم صهیونیستی بر جولان اشغالی سوریه و ساخت شهرک‌ در کرانه باختری را غیرقانونی خوانده بودند.

آکسیوس در بخشی از گزارش خود در این ارتباط نوشت: «به نظر می‌رسد که هدف از این سفر تأکید بر برخی تغییرات در سیاست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در قبال اسرائیل است».

قرار است وزیرخارجه آمریکا دور جدیدی از سفرهای خود را از امروز (جمعه) آغاز کند. طبق اظهارات پامپئو، او به فرانسه، ترکیه، گرجستان، فلسطین اشغالی، عربستان سعودی، امارت و قطر سفر خواهد کرد و درباره آنچه آن را تلاش‌های تاریخی ترامپ برای برقراری صلح و همکاری در خاورمیانه خوانده، طی سفرهای خود رایزنی‌هایی را انجام خواهد داد.