لبوفروش کرجی که با شگردی عجیب ثروتمند شده بود به دام پلیس افتاد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

لبو فروشی که با ترفند اسکیمر حساب مشتریانش را خالی کرد.

رئیس پلیس فتا استان البرز گفت: با تلاش کاراگاهان پلیس فتا اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری با بیش از سه میلیارد ریال کلاهبرداری دستگیر شدند.

سرهنگ رسول جلیلیان، رئیس پلیس فتا البرز در تشریح این خبراظهار داشت: در پی ارجاع چند فقره پرونده با موضوع برداشت غیرمجازاز حساب شهروندان از طریق کارت عابربانک آن ها، موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: در همین راستا تیمی فنی از کارشناسان این پلیس تحقیقات خود را دراین زمینه آغاز کردند و متوجه شدند مالباختگان چندی پیش از یک لبو فروش دوره گرد که درحوالی جاده مخصوص کرج فعالیت دارد، اقدام به خرید کرده اند.

این مقام مسئول تاکید کرد: با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه ای شد و کارشناسان پلیس فتا با بررسی لیست مجرمان اسکیمری موفق شدند ردپای یک مجرم سابقه دار را در این پرونده کشف کنند.

سرهنگ جلیلیان تصریح کرد: با بررسی های تخصصی کارآگاهان سایبری مشخص شد که متهم اصلی، به همراه همدستانش در پوشش لبو فروش اقدام به کپی کارت های بانکی مشتریان خود از طریق اسکیمر می کرده اند که در نهایت متهمان این پرونده طی دو عملیات غافلگیرانه حوالی کرج و تهران مورد شناسایی قرار گرفتند و با هماهنگی مقام قضایی به اداره پلیس انتقال داده شدند.

وی اظهار داشت: متهمان پس از انتقال به اداره پلیس و رویت مستندات ارائه شده توسط پلیس، چاره ای جز اعتراف نداشتند و به 23 فقره کلاهبرداری اسکیمری به ارزش سه میلیارد ریال اقرار کردند.

این مسئول انتظامی یادآور شد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه لپ تاپ، یک گوشی تلفن همراه و همچنین ادوات کپی کارت های بانکی کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس فتا استان البرز به شهروندان توصیه کرد: در هنگام خرید از دست فروشان ومشاغل دوره گرد، از افشای رمز خود به فروشندگان خودداری کنند زیرا عدم دقت در حفظ صحیح رمز منجر به سرقت آن توسط سارقان خواهد شد. هم چنین در صورت مواجهه با موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش گزارشات مردمی اطلاع دهند