باشگاه خبرنگاران/ رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به مباحث مطرح شده درباره طرح مجلس برای اقدام متقابل ایران در برابر ترور شهید قاسم سلیمانی گفت: ما از نابود شدن رژیم صهیونیستی خوشحال می‌شویم، اما در طرح مجلس چنین صحبتی به میان نیامده است که دولت را مکلف کنیم که در ۲۰ سال رژیم صهیونیستی را نابود کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مجتبی ذوالنوری افزود: وقتی رژیم صهیونیستی به خود جرئت می‌دهد که دانشمندان هسته‌ای ما را در خاک خودمان به شهادت برساند، ما هم حق داریم که با شرارت‌های این رژیم مقابله کرده و برای آن تدبیری بیندیشیم.

ذوالنوری بیان کرد: در طرح مذکور تکلیفی تعیین نشده تا منابع دولتی و بودجه عمومی صرف تضعیف رژیم صهیونیستی شود، اما ذکر شده که اگر بخش خصوصی قصد دارد به جبهه مقاومت کمک کند دولت باید چنین اقداماتی را تسهیل کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: ما در این طرح راه‌ها و امکانات نابودی رژیم صهیونیستی را پیش‌بینی نکرده‌ایم و تنها یک جنجال رسانه‌ای توسط معاندان علیه جمهوری اسلامی ایران و مجلس به راه افتاده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی در این طرح برای نابودی رژیم صهیونیستی برنامه‌ریزی نکرده است، البته مقام معظم رهبری چند سال پیش فرمودند رژیم صهیونیستی تا ۲۵ سال دیگر وجود ندارد، اما مجلس در طرح مذکور زمانبندی و اقداماتی که منجر به زوال رژیم صهیونیستی باشد را پیش بینی نکرده است.

ذوالنوری گفت: در طرح مجلس تقویت جریان‌های مدنظر قرار گرفته که عرصه را به رژیم‌صهیونیستی تنگ خواهند کرد، آقای فداحسین مالکی و چندی از نمایندگان این طرح را طراحی که به امضای بسیاری از وکلای ملت رسیده است.