آنا/ دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: این توهین‌ها و تهمت‌ها در مناظرات، یک سبک برای اصلاح‌طلبان است که دائماً هم تکرار می‌شود. آن‌ها می‌خواهند با رادیکال کردن فضای مناظره، امکان طرح ناکارآمدی‌های دولت را از بین ببرند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

پرویز سروری در خصوص برخی بی‌اخلاقی‌ها در مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری گفت: این توهین‌ها و تهمت‌ها در مناظرات، یک سبک برای اصلاح‌طلبان است که دائماً هم تکرار می‌شود. آن‌ها می‌خواهند با رادیکال کردن فضای مناظره، امکان طرح ناکارآمدی‌های دولت را از بین ببرند. مهرعلیزاده و همتی بدون توجه به سؤالات طرح‌شده، بر اساس متن از قبل تعیین شده‌ای که داشتند، سعی بر رادیکال کردن فضای مناظره کردند و از متن مناظره خارج شدند.
وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان موفقیت خود را در ایجاد حاشیه می‌بینند و این رفتار آن‌ها هم به همین دلیل است. ما در اکثر انتخابات قبلی هم شاهد این بی‌اخلاقی‌ها از کاندیداهای اصلاح‌طلب بوده‌ایم. من در دو مناظره پیش‌رو هم این رفتار آن‌ها را قابل تکرار می‌بینم زیرا به آن‌ها گفته‌شده که به سؤالات پاسخ ندهند و فضای مناظره را به لفاظی و حاشیه ببرند.

نماینده پیشین مجلس با تأکید بر نقش همتی در وضعیت نابسامان بانکی کشور اذعان کرد: جالب است که مهرعلیزاده و همتی به‌عنوان دو نامزد اصلاح‌طلب، حاضر به قبولی مسئولیت دولت فعلی نیستند و تلاش می‌کنند خودشان را مخالف دولت نشان دهند. در هیچ نقطه جهان این اتفاق رخ نمی‌دهد که رئیس‌کل بانک مرکزی یعنی کسی که مهم‌ترین تصمیمات پولی کشور را می‌گیرد و بیش‌ترین نقش را در کنترل تورم دارد، مسئولیت دولت را نپذیرد. البته آن‌قدر عمل کرد این دولت منفور مردم است که شخص حسن روحانی و سایر مسئولان درجه‌یک دولت او، حاضر به پذیرش آن نیستند.

سروری افزود: همتی و مهرعلیزاده قاعدتاً باید از عملکرد دولت دفاع می‌کردند، ولی هیچ اقدام قابل دفاعی وجود ندارد بنابراین به سمت حاشیه می‌روند. به‌طورکلی اصلاح‌طلبان حاشیه زیست هستند و استمرار بقای خودشان را در تولید حاشیه‌های کاذب می‌بینند.

دبیر شورای ائتلاف پیرامون صحبت‌های همتی و مهر علیزاده به زبان آذری در مناظره اظهار کرد: آذری‌ها بصیرترین مردم در تاریخ ایران هستند و بسیاری از نهضت‌های بزرگ مقابله با ظلم و استعمار، از آن‌ها بر خواسته است. این دو نفر به آذری زبان‌های بصیر کشور ما با این رفتار سخیف توهین کردند. از مهر علیزاده در خصوص برنامه‌های اقتصادی‌اش سؤال شد و او در پاسخ اشعار ترکی را خواند. آن‌ها فکر می‌کنند که آگاه‌ترین و انقلابی‌ترین مردم کشور ما با این دست‌کارها رأی خود را عوض می‌کنند؛ این فکر کاملاً غلط است و من از آذری‌های کشورمان بابت حضور این افراد در جایگاه کاندیدای ریاست جمهوری عذرخواهی می‌کنم.