نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: اینکه حقوق زن را صرفا در این ببینیم که دو سه نفر زن در کابینه می‌‌گذاریم این توهین به زنان است. من این مدلی رفتار نکردم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سعید جلیلی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، صبح امروز (پنجشنبه ۲۰ خرداد) در دیدار صمیمانه جمعی از جوانان در عمارت شمسا، اظهاراتی مطرح کرد که محورهای مهم آن را در ادامه می‌خوانید:

- فردی که به عنوان وزیر ارشاد انتخاب می‌شود باید هنر را فهم کند و از اهالی فرهنگ و هنر باشد. متاسفانه در سال‌های گذشته برخی تصمیم گیران فرهنگ و هنر نه تنها از اهالی فرهنگ و هنر نبودند بلکه حتی مصرف کننده هم نبودند.

- عرصه‌ هنر یک ضرورت است و اگر کسی فهم داشته باشد و با آن هنر آمیخته باشد آن پیام بیشتر درک می شود.

- وزارت ارشاد چندین هنرستان موسیقی دارد؛ خروجی های هنرستان موسیقی چیست؟ چه برنامه‌ای برای آن داشتند؟ ما باید بتوانیم روی آن چیزی که مزیت نسبی ماست سرمایه گذاری کنیم. فرهنگ مزیت نسبی ماست چراکه انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود، اما یک سوال در صدا و سیما درباره فرهنگ از من نشد! همه سوالها درباره تورمد  اما راجع به سینما و موسیقی هم از ما نپرسیدند.

- در ایام انتخابات یک دفعه عده‌ای حامی زنان، فضای مجازی و اهل سنت می‌شوند.

-  اینکه حقوق زن را صرفا در این ببینیم که دو سه نفر زن در کابینه می‌‌گذاریم این توهین به زنان است. من این مدلی رفتار نکردم. 

- ۵۰ درصد جامعه ما زنان هستند. اگر از جامعه زنان صحبت می‌کنیم از زنان روستا تا نخبگان را دربر می‌گیرد. اگر نگاه ابزاری نداریم باید همه را مطرح کرد.

- در این عرصه معتقدیم اگر دولت یک مسئله را برای خودش موضوع می‌داند باید برای آن ماموریت تعریف کرد.