یک انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد که معتقدیم کشور نباید معطل انتخابات در یک کشور دیگر یا تحریم ها شود.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سعید جلیلی امشب در گفت و گوی خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه کشور باید در چهار سال آینده جهش یابد، اظهار کرد: باید دنبال مردم بود تا آنها را در عرصه های مختلف فعال کرد و در نهایت کشور به جهش برسد. باید کار مفید برای مردم ایجاد کرد تا زمینه جهش کشور باشد.

وی ادامه داد: بعضی می گویند این کارها انجام نمی شود در حالیکه ما می گوییم می توان جهش کرد و ما به همه استان ها سفر کرده و از همه ظرفیت های کشور آگاه هستیم.ما معتقدیم که برای ایجاد اشتغال باید برای همه دستگاه ها و وزارتخانه ها  برنامه داشت. اگر این ماموریت ها تعریف نشود، مسئولان دولتی هر کسی کار روزمره خود را انجام می دهند. باید ماموریت تعریف کرد و مسئولان هم براساس این ماموریت ها پاسخگوی عملکرد خود باشند. اگر مسئولی قادر به انجام ماموریت خود نباشد، باید بازخواست شده و حتی برکنار شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت یک مجموعه بهم پیوسته است، افزود: رییس جمهور وظیفه دارد تا همه دستگاه ها را هماهنگ کند. نباید مسئولی برای انجام ندادن ماموریت خود بهانه بیاورد که فلان دستگاه همکاری نکرد، ما با فرض شرایط موجود برنامه  اقتصاد و اشتغال خود را نوشته ایم. ما معتقدیم کشور نباید معطل انتخابات در یک کشور دیگر یا تحریم ها شود.

جلیلی با بیان اینکه دشمن اهرم تحریم دارد، خاطرنشان کرد: هنر ما باید این باشد که این اهرم را از دست دشمن خارج کنیم. نه حالا بلکه از سال۹۲ من می گفتم تحریم اثر چندانی بر کشور ندارد. براساس محاسبات ما در بخش‌های مختلف از جمله صنعت، معدن،شیلات، زراعت و سایر بخش ها می توان امسال بیش از هفتصد هزار شغل و در سال۱۴۰۴ بیش از چهار میلیون شغل ایجاد کنیم.

وی افزود: مردم به ما می گویند بوروکراسی ها را حذف کنید تا دولت مانع نشود، ما تامین مالی برای تولید را انجام می دهیم.