باشگاه خبرنگاران/ بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر پیشین رژیم اشغالگر صهیونیستی پس از یک ماه از ترک سمتش اقامتگاه خود در قدس اشغالی را ترک کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر پیشین رژیم اشغالگر صهیونیستی، امروز (یک‌شنبه) یک ماه پس از برکناری از سمت خود و شکست در انتخابات رژیم صهیونیستی، اقامتگاهش در قدس اشغالی را ترک کرده است.

سخنگوی خانوادگی نتانیاهو در بیانیه‌ای اعلام کرد: «کمی پس از نیمه شب خانواده نتانیاهو اقامتگاه خود در بالفور را ترک کردند.»

در همین زمان منابع خبری اعلام کردند که کامیون‌های بابری اطراف محل اقامتگاه نتانیاهو در بالفور مشاهده شدند و یک ماشین آئودی نیز با ماشین یدک‌کش درحال منتقل شدن به محل دیگری دیده شده است.

نتانیاهو علی‌رغم تمام اعتراضات و نارضایتی‌ها، بیش از ۱۲ سال در منصب نخست‌وزیری در سرزمین‌های اشغالی ماند، که این مدت بیش از هر نخست‌وزیری در قدس اشغالی محسوب می‌شود. او درحالی در دفتر نخست‌وزیری ماند که اتهامات بسیار بر فساد مالی، کلاهبرداری و رشوه متوجه او بود.

سرانجام پس از برگزاری چهار دوره انتخابات آن‌هم تنها ظرف مدت ۱ سال، در سرزمین‌های اشغالی «نفتالی بنت» توانست در انتخابات پیروز شود و نتانیاهو را از این مقام برکنار کند. اما نخست‌وزیر سابق صهیونیست‌ها در طول این یک ماه گذشته از ترک اقامتگاه خود امتناع می‌ورزید.

او حتی در این مدت به میزبانی از مقام‌های آمریکایی، ازجمله «نیکی هیلی» سفیر آمریکا در دولت پشین به ریاست‌جمهوری «دونالد ترامپ»، و دعوت آن‌ها به اقامتگاه خود پرداخت.

سرانجام اواخر ماه گذشته میلادی دفتر نخست‌وزیری نتانیاهو و بنت تاریخ دقیقی برای خروج نخست‌وزیر سابق صهیونیست‌ها از اقامتگاهش مشخص کرد و گفت باید در شنبه ۱۰ ژوئیه (۱۹ تیر) نتانیاهو اقامتگاهش را ترک کند.

جنبش «نخست‌وزیر جرم و جنایت» (Crime Minister) که تظاهرات هفتگی مقابل اقامتگاه او را برای هفته‌های متوالی در زمان نخست‌وزیری نتانیاهو رهبری می‌کرد، پس از خروج این مقام سابق از اقامتگاهش در نیمه‌شب یک‌شنبه در بیانیه‌ای او را به سخره گرفت و گفت: «متهم و خانواده‌اش نیمه‌های شب به شکل یک سارق فرار کردند.»

نفتالی بنت از روز یک‌شنبه در این اقامتگاه در بالفور اقامت می‌گزیند.