تسنیم/ وزرای امور خارجه اندونزی، ایرلند، بورکینافاسو و مغولستان در گفتگوهای تلفنی یا پیام‌های جداگانه به وزیر امور خارجه کشورمان، ابراز امیدواری کردند که روابط دولت‌های متبوعشان با جمهوری اسلامی ایران توسعه یابد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«رتنو مرسودی» در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، اخذ رای اعتماد و آغاز به کار وی را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه اندونزی در این پیام ایران را یکی از شرکای مهم اندونزی  در منطقه دانست و افزود: توسعه مناسبات در طول 70 سال روابط دیپلماتیک ، زمینه ارتقاء  همکاریهای فیمابین را فراهم نموده است.

وی ابراز امیدواری کرد، دوستی‌ها و همکاریهای میان دو کشور، منجر به ایجاد شرایط مناسبتر برای هر دو ملت به خصوص در دوران پاندمی کرونا گردد.

«سایمون کاونی» وزیر امور خارجه و دفاع ایرلند نیز در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، اخذ رای اعتماد و آغاز بکار ایشان  را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه و دفاع ایرلند در این پیام با اشاره به همکاری سازنده با کشورمان ، بر حفظ گفتگوی مستمر با وزیر امور خارجه کشورمان و تداوم همکاریها تاکید نمود.

همچنین «آلفا بری» وزیر امور خارجه جمهوری بورکینافاسو در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، اخذ رای اعتماد و آغاز به کار ایشان  را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه بورکینافاسو در این پیام برای همکاری  با امیر عبداللهیان درجهت تحکیم روابط دوستانه دو کشور اعلام آمادگی کرد.

«باتس تسگ باتمونخه» وزیر امور خارجه مغولستان نیز در پیامی خطاب به حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، اخذ رای اعتماد و آغاز بکار وی را تبریک گفت.

وزیر امور خارجه مغولستان در این پیام ابراز علاقمندی نمود، در جهت تقویت روابط دوستانه دیرینه میان جمهوری اسلامی ایران و مغولستان، به ویژه تقویت تجارت و همکاریهای اقتصادی  با وزیر امور خارجه کشورمان  همکاری نماید.