آخرین خبر از پرونده سها جهان باز / یازدهمین متهم دستگیر شد + عکس و جزئیات
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

حوادث رکنا: سرپرست دادسرای ویژه امور جنایی شیراز از بازداشت یازدهمین متهم در پرونده گم‌شدن "سما جهانباز" دختر جوان اصفهانی خبر داد.

    به گزارش رکنا، افشین محمدی دره‌شوری معاون دادستان و سرپرست دادسرای ویژه امور جنایی و جرائم امنیتی شیراز در تشریح آخرین جزئیات پرونده ناپدید شدن "سما جهانباز" دختر اصفهانی در شیراز، با اشاره به اینکه تحقیقات قضائی این پرونده به‌صورت شبانه‌روزی و دقیق تحت نظر بازپرس شعبه 13 دادسرای ویژه رسیدگی به امور جنایی و جرائم امنیتی شیراز در حال بررسی است، اظهار داشت: اخیراً یک نفر دیگر مرتبط با این پرونده بازداشت شده است و تحقیقات قضائی و پلیسی ادامه دارد.

 

وی با بیان اینکه هنوز از سرنوشت این دختر جوان خبر قطعی در دست نیست گفت: در روند پیگیری و بررسی این دختر اصفهانی تاکنون 11 نفر دستگیر شدند که تعداد 10 نفر به‌دلیل تکمیل اولیه تحقیقات و رفع ظن فعلاً آزاد شده‌اند و اخیراً یک نفر نیز در این رابطه دستگیر شده است.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: اقدامات پلیسی و اطلاعاتی با نظارت مستقیم مقام قضائی همچنان ادامه دارد و همه دستورات لازم قضائی به ضابطین در جهت باز شدن گره این پرونده همچنان ادامه دارد و ان‌شاءالله بتوانیم زودتر به نتیجه برسیم و در خصوص آن اطلاع‌رسانی کنیم.

محمدی دره‌شوری با ابراز اینکه به‌لحاظ قضائی و پلیسی در خصوص سرنوشت سما هر موضوعی محتمل و از فرضیات است، بیان کرد: پسر پیراهن‌قرمزی نیز که پدر سما مدعی است که او دخترش را ربوده است دستگیر شد و مدت‌ها در بازداشت بود که با بررسی‌های انجام‌شده توسط تیم ویژه پلیس آگاهی و بررسی دوربین‌ها و به‌دلیل‌ فقد دلایل بزهکاری، فعلاً آزاد شده است.

سما سمیران جهانباز دختر 22ساله اصفهانی، تابستان امسال همراه خانواده‌اش به منزل یکی از اقوامشان در شیراز رفته بود. او شب بیست و پنجم تیرماه برای فروش یک قطعه طلای کوچک به طلافروشی رفت و تلفنی به مادرش خبر داد 15 تا 20 دقیقه دیگر به خانه می‌رسد، اما بعد از این تماس گوشی‌اش خاموش شد و از آن روز تا حالا هیچ خبری از او نشده است!