معاون امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل گفت: نیروهای مسلح و رزمنده‌های ما راهبرد مقاومت فعال را در دستور کار خود قرارداده‌اند به همین خاطر هنگامی که دشمن قصد کرد نیروهای ما را محک بزند پیشرفته‌ترین پهپادی که ساخته بود برای جاسوسی به ایران فرستاد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار غلامعلی حیدری شامگاه سه‌شنبه در یادواره سرداران و 600 شهید شهرستان مبارکه و یادبود شهدای مدافع حرم اظهار داشت: انتظار شهدا از ما اتخاذ راهبرد مقاومت فعال است و استراتژی مردم ایران و مسؤولان نیز باید این راهبرد باشد، این مقاومت فعال رویکردهایی دارد که در این 40 سال وقتی به عقب برمی‌گردیم می‌بینیم دشمنان انقلاب دست از توطئه‌های خود برنداشتند.
معاون امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل با بیان این که باید تمامی رویکردهای دشمن را بشناسیم، افزود: در حال حاضر عرصه‌های درگیری دشمن با ما تهدیدات ترکیبی است و با پیشرفت تکنولوژی تهدیدات فناوری پایه شده‌اند و باید راهبرد مقاومت فعال را در دستورکار خود قرار دهیم.
وی با اشاره به تهدیدات هیبریدی دشمن بیان کرد: یکی از تهدیدات هیبریدی، تهدید نظامی بود که دشمن با اتکا بر شبکه‌های اجتماعی ناو هواپیمابر خود را به سمت خلیج فارس فرستاد و هواپیماهای خود را در پایگاه‌های قطر نشاند یعنی می‌‌خواهند جنگ نظامی صورت بگیرد و این تهدیدات با پیروی از شبکه‌های فارسی زبان خارجی علیه مردم اتفاق افتاد.
حیدری ادامه داد: راهبرد مقاومت فعال را نیروهای مسلح و رزمنده‌های ما در دستور کار خود قرارداده‌اند به همین خاطر هنگامی که دشمن قصد کرد نیروهای ما را محک بزند پیشرفته‌ترین پهپادی که ساخته بود برای جاسوسی به ایران فرستاد.
معاون امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل با بیان اینکه بالاترین سطح پرنده‌ای که در طول انقلاب و جنگ توانستیم شکار کنیم میگ فوق پیشرفته بود، گفت: امریکایی‌ها خیال کردند ما تکنولوژی برخورد با پهپادهای آن‌ها را نداریم غافل از اینکه رزمندگان و دانشمندان ما به تکنولوژی بسیار پیشرفته دست پیدا کرده‌اند که می‌توانند در سطحی که پهپاد امریکایی وجود داشت آن را مورد هدف قرار دهند.
وی افزود: امریکایی‌ها مطمئن بودند هیچ موشک و سلاحی نمی‌تواند پهپاد آن‌ها را هدف قرار دهد اما دانشمندان شجاع ما با تکیه بر ظرفیت داخلی سامانه موشکی سوم خرداد را ساخته و توانستند پهپاد امریکایی را هدف قرار دهند.
حیدری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جنگ اراده‌ها، اظهار داشت: دشمن برای تضعیف اراده ایران این بار پهپاد وارد حرم هوایی کشورمان شد که به لطف خدا رزمندگان ما شجاعانه پهپادی که در فاصله 55 هزارپایی بود را هدف قرار داده و ناباورانه ساقط کردند که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها و جهان داشت و بعد از آن‌ دشمن دیگر از جنگ حرفی نزد و ناوها عقب‌نشینی کردند.
معاون امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل ادامه داد: اقدامات شجاعانه نیروهای مسلح شَبح جنگ را از کشور ما فراری داد و در آن زمان فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران گفت ما دو پرنده با سرنشین و بدون سرنشین ردیابی کردیم که با یک اقدام بازدارنده هواپیمای بدون سرنشین را هدف قرار دادیم.

حیدری با اشاره به بازتاب شکار پهپاد امریکایی در رسانه‌ها، اظهار داشت: رئیس‌جمهور امریکا به قدری سردرگم شده بود که گفت یک پهپاد ایرانی را هدف قرار دادیم و حتی در نشست شانگهای رئیس‌جمهور کشورها به نماینده ایران در خصوص ساقط کردن پهپاد تبریک گفتند و این یک رویکرد راهبرد مقاومت فعال درحوزه نظامی است که دشمن را وادار به عقب‌نشینی کرده است.

وی افزود: عرصه دومی که دشمن با ایران در آن درگیر است عرصه سیاسی است، آن‌ها یک توافق بین‌المللی مثل برجام را نقض کردند و با بد عهدی از برجام خارج شدند، شورای عالی امنیت ملی هم تصویب کرد که نردبان برجام را برعکس کنند.

حیدری با اشاره به اینکه اروپا و امریکا از بی‌توجهی‌ها و پاسخ ندادن‌های ایران به تکاپو افتادند، گفت: وزیرخارجه آلمان و رئیس‌جمهور فرانسه با ایران تماس گرفتند اما پاسخی دریافت نکردند و حتی نخست‌وزیر ژاپن نامه ترامپ را به ایران آورد اما مقام معظم رهبری فرمودند ما اعتمادی به ترامپ نداریم.

معاون امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل با بیان این که دشمن به دنبال تحقیر مردم ایران است، ادامه داد: عرصه دیگری که دشمن در آن ما را تهدید می‌کند، عرصه سایبری و رسانه‌ای است و تمام ضدانقلاب را بسیج کرده و امکانات را برایشان فراهم کرده تا با حملات سایبری زیرساخت‌های ما را هدف قرار دهند.

وی افزود: کشور ما با آمادگی که داشت باعث شد تا دشمن توفیقاتی در این عرصه نداشته باشد و حتی در زمانی فرمانده ارتش سایبری امریکا به رئیس‌جمهورشان قول داده بود زیرساخت‌های هسته‌ای ایران را نابود می‌کند اما موفق نشد و رئیس‌جمهور وقت آمریکا او را برکنار کرد.

حیدری با بیان اینکه یکی از بزرگترین قدرت‌های نرم جمهوری اسلامی ولایت فقیه است، اظهار داشت: کشورهای اطراف ولایت فقیه ندارند و همیشه دچار چالش و اختلاف هستند و دشمن به راحتی به کشور آن‌ها تجاوز می‌کند، این ظرفیت بالای موجود در کشور ما به برکت انقلاب اسلامی است.

معاون امور استان‌های سازمان پدافندغیرعامل با اشاره به یکی دیگر از تهدیدات هیبریدی دشمن گفت: یکی دیگر از این تهدیدها، تهدید اقتصادی است و آن‌ها از دلار به عنوان سلاح استفاده می‌کنند و بازرگانان ما را تحریم می‌کنند، چاره مقابله با تمامی این تهدیدات راهبرد مقاومت فعال است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مهمترین تهدید امریکا تهدید مردم‌محور است، می‌خواهند بین مردم و حاکمیت شکاف ایجاد کنند و ما برای مقابله باید به ظرفیت‌های داخلی متکی بوده و صف ضدانقلاب را از مردم در شبکه‌های اجتماعی جدا‌کرد که این‌ها همه نوعی استراتژی مقاومت فعال است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .