به نظر می‌رسد که بحث انتقال روبرت لواندوفسکی، ستاره بایرن مونیخ، به بارسلونا بسیار جدی شده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش "ورزش سه"، قرارداد لواندوفسکی با بایرن مونیخ تا تابستان 2023 ادامه دارد اما حالا شواهد حاکی از این است که این فصل آخرین فصل حضور این بازیکن در بوندسلیگا خواهد بود. 
بسیاری از رسانه‌های اسپانیایی و حتی چند منبع نزدیک به این بازیکن مدعی شده‌اند که لوا تصمیمی برای ادامه بازی در بایرن ندارد. یکی از دلایل این تصمیم این است که او همین حالا تمامی افتخارات ممکن را با پیراهن این تیم به دست آورده و حتی رکورد باورنکردنی گرد مولر را نیز به نام خودش به ثبت رسانده و به همین دلیل به دنبال تجربه چالشی جدید است. 
از سوی دیگر برخی از رسانه‌های لهستانی باور دارند که این بازیکن شخصیت چندان محبوبی در رختکن بایرن نیست، چرا که توانایی زیادی در برقراری ارتباط ندارد و تنهایی را ترجیح می‌دهد. این موضوع با حضور بازیکنان جوان بیش از پیش نمود پیدا کرده و حتی انتقادهایی را به همراه داشته است. 

روزنامه اسپانیایی اسپورت همچنین خبر داده که لواندوفسکی چندان با تاکتیک‌های هجومی یولیان ناگلزمان، سرمربی بایرن مونیخ، موافق نیست و همین باعث شده که او به فکر ترک بایرن در این مقطع و پیوستن به تیمی باشد که با قدرت هجومی او سازگاری بیشتری داشته باشد. 
بسیاری از رسانه‌های لهستانی که ارتباط نزدیکی هم با اطرافیان این ستاره بایرن دارند در روزهای اخیر با اطمینان زیاد از انتقال این بازیکن به نوکمپ و پوشیدن پیراهن بارسا در فصل آینده خبر داده‌اند و همین باعث شده که این شایعات بسیار جدی شود. 

پیش از این نیز بسیاری از باشگاه‌های بزرگ اروپایی مانند رئال مادرید خواهان جذب او بودند اما این بازیکن تصمیم گرفته که در این مقطع از بایرن جدا شود و به باشگاه جدیدی منتقل شود. 
هرچند گفته می‌شود که همین حالا نیز چند پیشنهاد از پاری سن ژرمن، منچسترسیتی و لیورپول به این بازیکن ارائه شده اما تماس تصویری‌ای که ژاوی هرناندز با این بازیکن گرفته و صحبت‌هایی که ردباره پروژه ورزشی این باشگاه مطرح کرده باعث شده که او برای پیوستن به بارسا متقاعد شود. گفته می‌شود قرارداد پیشنهادی این باشگاه به لوا سه ساله است و او حداقل تا 36 سالگی در این تیم حضور خواهد داشت. 

با این حال، با توجه به این که لوا هنوز یک فصل دیگر با بایرن قرارداد دارد، مدیران بارسا باید مذاکره برای جذب او را به زودی  آغاز کنند. گفته می‌شود این باشگاه آلمانی حاضر نیست با مبلغی کمتر از 60 میلیون یورو مذاکرات را آغاز کند. این در حالی است که بارسلونا امیدوار است که نهایتا با 25 تا 30 میلیون یورو کار انتقال این بازیکن به نوکمپ را نهایی کند. 
پیش از این جرارد رومرو، خبرنگار سرشناس، مدعی شده بود که لواندوفسکی خواهان دریافت 20 میلیون یورو برای تمدید قرارداد با بایرن است اما حالا به نظر می‌رسد که تصمیم نهایی این بازیکن ترک آلیانس آرناست و حتی بعضی از رسانه‌های لهستانی گفته‌اند که او این تصمیم را به اولیور کان نیز اطلاع داده تا مدیران باشگاه بایرن نیز به خوبی در جریان تصمیم او برای جدایی از این تیم قرار داشته باشند.