تیم ملی والیبال ایران امروز یک جدال سخت دیگر برابر صربستان پیش رو خواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی والیبال ایران دیروز یکی از مهم ترین (اگر نگوییم مهم‌ترین) بازی‌های خود در لیگ ملت‌ها را با پیروزی پشت سر گذاشت؛ جایی که تیم جوان و با انگیزه بهروز عطایی مقابل اسلوونی قدرتمند قرار گرفت و به راحتی در سه ست متوالی حریف خود را شکست داد.

بردن اسلوونی از آن جایی اهمیت بسیار زیادی داشت که آن‌ها حریف مستقیم ما در راه صعود به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها به شمار می‌‌آمدند. در حقیقت شکست مقابل این تیم می‌توانست به طور کامل رویای صعود را برای تیم ملی ایران را از بین ببرد.

هر طور که بود ما اسلوونی را شکست دادیم و حالا در موقعیت خوبی برای حضور در جمع هشت تیم نهایی لیگ ملت‌ها قرار گرفته ایم. اما این برد هم باعث نشد خیال ما از صعود راحت شود و هنوز اما و اگرهایی در این مورد وجود دارد.

از طرف دیگر پیروزی غیرمنتظره امروز آرژانتین برابر فرانسه باعث شد که شرایط جدول پیچیدگی بیشتری پیدا کند. در واقع ما حالا محکوم به پیروزی در مسابقه امروز برابر صربستان هستیم. اگر این اتفاق رخ ندهد و صرب‌ها مقابل ایران پیروزی سه امتیازی کسب کنند، حذف ایران تقریباً قطعی خواهد بود. اگر 3-2 شکست بخوریم کار به اما و اگر و نتایج دیگر کشیده می شود اما در صورت پیروزی قطعاً راهی مرحله نهایی لیگ ملت ها خواهیم شد.

تیم ملی والیبال ایران امروز در حالی برابر صربستان قرار می گیرد که آنها نیز هنوز برای صعود شانس دارند. تقابل ما با تیم ایگور کولاکوویچ است که پیش از این سابقه هدایت ایران را برعهده داشته و همین موضوع می‌تواند بر حساسیت‌های مسابقه امروز بیفزاید. صرب‌ها دیروز شکست تلخی را مقابل ایتالیا تجربه کردند و برای صعود محکوم به غلبه بر ایران و پس از آن چین هستند.

در اینجا با اتفاقات، نکات و گزارش این مسابقه بسیار مهم در کنار شما خواهیم بود. 

*لیست ایران برای هفته سوم:

پاسورها: محمدطاهر وادی، فاضل پژمان

لیبرو‌ها: محمدرضا حضرت‌پور، ابوالفضل قلی‌پور

پشت‌خط‌زن‌ها: امین اسماعیل‌نژاد، بردیا سعادت

قدرتی‌زن‌ها: میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مرتضی شریفی، احسان دانش‌دوست

سرعتی‌زن‌ها: مهدی جلوه، امیررضا سرلک، محراب ملکی، امیرحسین توخته

*لیست صربستان برای هفته سوم لیگ ملت ها:

پاسورها: نیکولا یووویچ، ووک تودوروویچ

لیبرو: نیکولا پکوویچ، لازار کوپروویچ

قدرتی‌زن‌ها: نمانیا پتریچ، میلان کاتیچ، میران کویونژیچ، پاول پریچ

سرعتی‌زن‌ها: مارکو پودرس کانین، سرکو لیسیناچ، پتار

کراسمانوویچ، نمانیا ماشولوویچ

پشت‌خط‌زن‌ها: الکساندر آتاناسیویچ، بوژیدار ووچیچویچ

*تیم ملی والیبال ایران امروز با پیراهن سرمه ای مقابل صربستان قرار می گیرد.

*آرژانتین در مسابقه امروز خود برابر فرانسه به پیروزی رسید تا همچنان برای صعود شانس داشته باشد.

*هر دو تیم محکوم به پیروزی در مسابقه امروز هستند. مخصوصا صربستان که در صورت باخت دیگر هیچ امیدی نخواهد داشت اما ایران نیز در صورت شکست شانس بسیار کمی برای حضور در ایتالیا و مرحله نهایی رقابت ها دارد.

*ترکیب احتمالی شروع کننده ایران برابر صربستان:

محمدطاهر وادی، امیرحسین اسفندیار، میلاد عبادی پور، مهدی جلوه، امیرحسین توخته، امین اسماعیل نژاد و محمدرضا حضرت پور

*قرار گرفتن ایگور کولاکوویچ مقابل ایران از جذابیت های ویژه مسابقه امروز خواهد بود.

*با توجه به اوضاع جدول ایران حتی می‌تواند در صورت برد شانس زیادی برای کسب رتبه هفتمی داشته باشد.

*تقابل دو پشت خط زن ایران و صربستان یعنی امین اسماعیل نژاد و آتناسویچ از اتفاقات جالب این مسابقه است.

تمام حالات صعود یا حذف ایران

*اسلوونی یک مسابقه مهم دیگر مقابل لهستان پیش روی خود دارد که ملزم به پیروزی در آن و کسب سه امتیاز است. با این حال اگر آن ها بتوانند این کار سخت را انجام بدهند، باز هم باید به نتایج بقیه مسابقات نگاه کنند بنابراین می‌توان گفت که این تیم کار بسیار دشواری برای صعود دارد.

*تیم ملی ایران در صورتی که صربستان را با هر نتیجه‌ای شکست دهد به مرحله بعدی VNL صعود خواهد کرد. حتی در صورت برد در مسابقه امروز این شانس را داریم که به عنوان تیم هفتم هم صعود کنیم.

*در صورتی که ما دو ست از حریف امروز خود بگیریم و یک امتیاز کسب کنیم باز هم تقریبا صعودمان قطعی است، حتی اگر صربستان و اسلوونی در مسابقات خود (برابر چین و لهستان) به پیروزی برسند. البته یک حالت دیگر هم وجود دارد و آن هم برد آرژانتین در دو مسابقه خود مقابل فرانسه و آمریکا است که حتی کسب دو ست برای ایران را هم بی فایده می کند؛ اتفاقی که البته کمی دور از انتظار به نظر می رسد.

*حالت دیگر این است که ما مقابل صربستان فقط یک ست بگیریم یعنی ٣-١ ببازیم که آن موقع احتمال صعودمان بسیار کم خواهد بود. به این معنا که باید منتظر بمانیم چین از صربستان در بازی آخر ست بگیرد و اسلوونی هم برابر لهستان به امتیازات کامل دست پیدا نکند.

‌*احتمال دیگر شکست ٣-٠ ایران در مسابقه امروز است که تقریبا رویای صعود ما را بر باد می دهد؛ چرا؟ چون در این صورت باید منتظر امتیاز از دست دادن صرب‌ها مقابل تیم قعرنشین چین و عدم پیروزی اسلوونی برابر لهستان باشیم.

*در صورت برد ایران در مسابقه امروز برابر صربستان شانس رسیدن به رتبه هفتم ما به شکل قابل توجهی افزایش می‌یابد چرا که دو مسابقه بعدی هلند برابر لهستان و ایتالیا خواهد بود که به نظر نمی رسد آن ها شانس خیلی بالایی برای پیروزی در آن داشته باشند.

*بدون در نظر گرفتن تمام این حالات باید در مسابقه امروز برابر صربستان فقط و فقط با انگیزه برد پا به زمین بگذاریم تا کارمان به اما و اگر کشیده نشود؛ ماموریت دشواری که البته تیم بهروز عطایی نشان داده می تواند از آن سربلند بیرون بیاید‌‌.

*ترکیب شروع کننده تیم ایران برابر صربستان

تیم ملی والیبال ایران آخرین مسابقه خود در مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها 2022 را با ترکیب میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور برابر صربستان آغاز می‌کند.

*ترکیب شروع کننده صربستان برابر ایران

نیکولا یوویچ، سرکو لیسیناک، مارکو پودراس کانن، پاوله پریچ، میران کویونژیچ، الکساندر آتاناسیویچ