دروازه بان اسبق پرسپولیس با تمجید از عملکرد این تیم طی هفته های ابتدایی فصل مدعی است با حضور لوکادیا موفقیت این تیم در فاز تهاجمی قابل پیش بینی بود.

واعظی پرسپولیس بهترین ابزار رادر اختیار دارد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش "ورزش سه"، مهدی واعظی دروازه‌بان اسبق پرسپولیس در خصوص وضعیت این تیم در شش هفته گذشته لیگ برتر گفت: پرسپولیس شرایط خوبی دارد، اگرچه ابتدای فصل به دلیل عدم آمادگی بدنی بازیکنان و یک سری مشکلاتی که معمولاً هفته‌های اول وجود دارد به علاوه عدم هماهنگی بازیکنان جدید، اوضاع تیم کمی از شرایط آرمانی فاصله داشت ولی هرچه جلوتر رفتیم تیم به آن صلابت لازم رسید و هفته به هفته بهتر شد تاجاییکه اوج بازی این تیم را در بازی اخیر مقابل نفت مسجد سلیمان دیدیم.

وی در مورد مشکلات خط حمله پرسپولیس در ابتدای فصل و اضافه شدن لوکادیا گفت: پرسپولیس فصل قبل در خط حمله مشکلاتی داشت و بعد از رفتن مغانلو و مصدومیت آل کثیر این مشکل در تیم به وجود آمد و با وجود اینکه بازیکنان خوبی مثل پاکدل و عبدی در تیم حضور داشتند ولی بازهم جنس تیم در خط حمله جور نبود. به نظرم اضافه شدن لوکادیا اتفاقی بود که پرسپولیس به آن نیاز داشت و عملکرد این بازیکن را هم در این چند بازی دیدیم. او می‌تواند مشکلات خط حمله پرسپولیس را تا حد زیادی برطرف کند. حالا پرسپولیس با حضور لوکادیا و اضافه شدن دیاباته هر آنچه در خط حمله نیاز است در اختیار دارد.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد اضافه شدن دیاباته هم گفت: دیاباته هم بازیکن با کیفیتی است و این را با شناختی که از او داریم می‌دانیم. امیدوارم هرچه زودتر به مرز آمادگی برسد و بتواند به تیم کمک کند. این فرصت تعطیلات پیش رو از این جهت برای او خوب است که زمان بیشتری برای آماده‌سازی دارد و می‌تواند در کنار لوکادیا زوج خوبی تشکیل دهند.

واعظی در رابطه با عملکرد بیرانوند بعد از بازگشت به پرسپولیس این‌طور توضیح می‌دهد: بیرانوند توانسته با تجربه بالایی که در این سال‌ها به دست آورده آن‌چه که دروازه پرسپولیس نیاز دارد، فراهم می‌کند. اعتماد به نفس بالا و ارتباط خوب با خط دفاعی که در مجموع به این منجر می‌شود که تیم سخت گل بخورد و آمار هم نشان از عملکرد خوب او دارد.

واعظی در مورد گلرهای دعوت شده به اردوی تیم ملی گفت: بیرانوند که جایگاه ثابتی در تیم ملی دارد و بازگشتش به لیگ برتر و عملکرد خوبش هم در ادامه این روند موثر است. فکر می‌کنم گلر ثابت و اصلی تیم ملی در جام جهانی او خواهد بود و سایر گلرهایی که دعوت می‌شوند هم قطعاً از بین 2-3 اسم مطرح این سال‌ها هستند، برای مثال سیدحسین حسینی که فصل قبل شرایط خوبی در استقلال داشت و امسال آن شرایط را ادامه می‌دهد و فکر می‌کنم یکی از مسافران جام جهانی باشد یا نیازمند و عابدزاده گزینه‌های دیگری هستند که شانس‌های اصلی حضور در قطر خواهند بود ولی پیراهن شماره یک بعید می‌دانم به کسی جز بیرانوند برسد.

پیشکسوت فوتبال با اشاره به بازگشت مهدی تاج به فدراسیون فوتبال گفت: به هر حال آقای تاج از مدیران با تجربه فوتبال ما هستند که اقدامات خوبی در فوتبال داشتند و از طرفی نقاط تاریکی هم در کارنامه ایشان وجود دارد که در این مدت به آن پرداخته شده است. این موضوعی است که باید به آن توجه شود و آدم‌ها را با ویژگی های مثبت و منفی در کنار هم ببینیم و نه صرفاً روی اقدامات مثبت‌شان تمرکز کنیم و نه فقط به نقاط منفی توجه کنیم.