دربی کاتالونیا با داوری متئو لاهوز به جنجال کشیده شد. او تنها در 6 دقیقه به هفت بازیکن کارت زرد داد و دو نفر را نیز اخراج کرد تا فریاد خشم هواداران بارسا را بلند کند.

جنون در دربی کاتالونیا: لاهوز همه را دیوانه کرد!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، در آخرین روز از هفته پانزدهم لالیگا، امروز بارسلونا در ورزشگاه نوکمپ در دربی کاتالونیا میهمان رقیب همشهری خود اسپانیول بود که این بازی با تساوی 1-1 خاتمه یافت.

بارسلونا اولین بازی‌اش پس از وقفه دو ماهه لالیگا را طوفانی با گل زودهنگام مارکوس آلونسو در دقیقه 7 آغاز کرد، اما برتری‌اش را در نتیجه تصمیم جنجالی داور مسابقه متئو لاهوز از دست داد. لاهوز در دقیقه 71 برخورد آلونسو با خوسلو مهاجم اسپانیول را خطای پنالتی تشخیص داد و این فرصت را به بازیکن تیم میهمان داد تا دو دقیقه بعد از روی نقطه پنالتی گلزنی کند.

بازی در نتیجه این تصمیم لاهوز به تنش کشیده شد و جوردی آلبا دفاع چپ بارسلونا در عرض چهار دقیقه ابتدا به خاطر واکنش نشان دادن به شادی پس از گل حریف و سپس به خاطر اعتراض به داور دو اخطار گرفت و اخراج شد.

در ادامه نوبت بازیکنان اسپانیول شد که از سوی داور مجازات شوند و دو تای آنها، وینیسیوس سوزا به خاطر خطا روی لواندوفسکی در یک موقعیت حساس گلزنی و دیگری به خاطر ضربه‌ای ظاهراً عمدی به سر مهاجم لهستانی کارت قرمز گرفتند که البته مورد دوم پس از بازبینی صحنه توسط VAR لغو شد. ژاوی سرمربی بارسایی‌ها هم حتی جزو 10 نفری بود که با کارت زرد داور مواجه شدند.

در واقع همه چیز از دقیقه 74 شروع شد و سپس شاهد 10 دقیقه توفانی با هنرنمایی لاهوز بودیم. لاهوز تنها در 6 دقیقه به هفت نفر کارت زرد داد و دو بازیکن را اخراج کرد. خطای َآشکار الونسو که از پشت پای خوسلو را لگد زد، با تصمیم درست لاهوز پنالتی اعلام شد و اسپانیول کار را مساوی کرد.

از همین دقیقه بازی جنجالی شد و لاهوز به آلبا و وینی سوزا کارت زرد نشان داد. در دقیقه 76 فران تورس به دلیل تمارض در درون محوطه جریمه کارت زرد دریافت کرد و پدری هم به دلیل اعتراض کارت گرفت. در دقیقه 78 لاهوز با دادن کارت زرد دوم به آلبا، او را از میدان اخراج کرد و سه دقیقه بعد وینی سوزا و کابررا از اسپانیول قرمز گرفتند. در دقیقه 84 کارت قرمز کابررا با بازبینی صحنه پس گرفته شد و او در میدان ماند. در وقت های اضافه نیز رافینیا که تعویض شده بود و روی نیمکت حضور داشت از لاهوز کارت گرفت تا نمایش لاهوز ادامه داشته باشد. لاهوز حتی می توانست پوآدو، بازیکن اسپانیول را به خاطر تکل از پشت روی پای دمبله اخراج کند ولی به کارت زرد بسنده کرد که این تصمیم او با اعتراض شدید ژاوی روبرو شد. لاهوز به سمت ژاوی رفت و برای دومین بار در طول بازی به او تذکر جدی داد.

ژاوی در نشست خبری روز گذشته خود گفته بود که سبک داوری لاهوز را می شناسد و می داند که او در زمین با بازیکنان زیاد حرف می زند و به بازیکنانش در این مورد توصیه کرده است ولی در هر صورت دربی به جنجال کشیده شد و لاهوز در آن نقش اول را داشت.

کارشناسان داوری آاس و مارکا تصمیم لاهوز در اعلام پنالتی برای اسپانیول را درست می دانند و کارت قرمزها نیز صحیح بودند(کارشناس مارکا حتی می گوید کارت قرمز کابررا نباید پس گرفته می شد) ولی آنها نیز معتقدند که بازی از دست داور رها شده بود و لاهوز می توانست مدیریت بهتری روی بازی داشته باشد. در هر صورت در در بی ای جنجالی بارسا دو امتیاز کلیدی را از دست داد و از لحاظ امتیاز با رئال برابر شد.

لاهوز در این بازی یک رکورد در تاریخ لالیگا ثبت کرد. او در جریان مسابقه 14 کارت زرد و دو کارت قرمز به بازیکنان نشان داد تا در مجموع با شانزده کارت در یک بازی رکوردی عجیب به نام خود ثبت کند.