مهاجم گلزن تیم پرسپولیس میگوید انتظار داشته که بیشتر از سه گل در این فصل بزند.

گلزن پرسپولیس، کارتون سو با سا را تماشا می‌کند!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه"، محمد عمری، پدیده این فصل پرسپولیس است که پس از حضور حداقلی در لیگ بیست و یکم، این فصل توانسته به مهره موردنظر هواداران تبدیل شود و پاسخ اعتماد یحیی گل‌محمدی را بدهد.

این مهاجم 22 ساله و اهل ارومیه که بی سروصدا درخشش خود در لیگ برتر را آغاز کرده، میگوید این تازه شروع کار اوست و با اعتماد به نفس بالا، تلاش خواهد کرد در ادامه نیز بدرخشد.

گفتگوی محمد عمری با ایران ورزشی را در ادامه می‌خوانید:

* در چندمین بازی که برای پرسپولیس به‌صورت فیکس به میدان رفتی دبل کردی؟

مقابل نساجی از ابتدا به میدان رفتم و این بازی از ابتدای فصل سومین دیداری بود که به‌صورت فیکس بازی می‌کردم. خدا را شکر که موفق شدم هوادارانمان را خوشحال کنم. در این بین ما به هیچ تیمی کاری نداریم و فقط بازی به بازی پیش می‌رویم و به این فکر می‌کنیم که در صدر بمانیم و هر بازی بهتر از بازی قبل کار کنیم.

* قهرمان نیم فصل شدید، فکر می‌کنی این قهرمانی در پایان فصل هم تکرار خواهد شد؟

تیم یکدل و یکدستی داریم و با همین تیم همدل و یکدستی که داریم حتماً می‌توانیم با موفقیت پیش برویم و با قهرمانی به کارمان خاتمه دهیم.

* واقعاً پای چه مسأله‌ای در میان است که در چند بازی که قبل از بازی گفته‌ای گل می‌زنم واقعاً موفق به گلزنی شده‌ای؟

اعتماد به نفس بالایی دارم و بیشتر از هر چیزی تمرکز می‌کنم و قبل از بازی با هر حریفی فیلم بازی حریف را می‌بینم و تمرکز می‌کنم و مدافعان و دروازه‌بان حریف را برای خودم حلاجی می‌کنم. از همین رو خیلی خوب می‌دانم کجاها حرکت کنم و چگونه از نقاط ضعف حریفان استفاده کنم. این مسأله جدا از فیلمی است که ما قبل از هر بازی می‌بینیم و توسط آنالیزورمان و کادر فنی‌ به شکل جدی و بسیار دقیق حریفمان آنالیز می‌شود. به همین دلیل این شناخت دقیقی که از حریف خودمان پیدا می‌کنم موجب می‌شود که خدا را شکر به خواسته‌ام برسم.

* سه گل زده‌ای که به نظر این آمار برای بازیکن جوانی مانند تو بسیار خوب است البته به نسبت دقایق حضورت در زمین.

گلزنی برای پرسپولیس حس خیلی قشنگی دارد اما با وجود اینکه سه گل زده‌ام فکر می‌کنم باید خیلی بیشتر از این گل بزنم.

* واقعاً فکر می‌کردی در دو بازی اخیر پرسپولیس سه گل بزنی؟

وجود آقا یحیی و آقا کریم برای من و بازیکنان انگیزه درست می‌کند که برای هر بازی بیشترین انگیزه را داشته باشیم و با بیشترین توان برای پیروزی تیم تلاش کنیم.

* جوانی برای یک بازیکن حکم شمشیر دو لبه را دارد، واقعاً نمی‌ترسی لبه بد شمشیربرای تو اتفاق بیفتد؟

من خیلی حواسم به خودم هست به همین دلیل همیشه سعی می‌کنم حرفه‌ای زندگی کنم. از همین رو کاری به هیچ کسی ندارم و سعی می‌کنم به بهترین شکل ممکن کار کنم و با به کار بردن صحبت‌های مربیان به خواسته آنها عمل کرده و بهترین عملکرد را داشته باشم. به امید خدا سعی می‌کنیم که باز هم قهرمان شویم و خواسته هوادارانمان را به بهترین شکل ممکن عملی سازیم.

* به قهرمانی نیم‌فصل رسیدید اما به قهرمان نیم‌فصل جام نمی‌دهند!

درست است که به قهرمان نیم‌فصل جام نمی‌دهند اما همین قهرمانی یک حس امید و موفقیت را برای بازیکنان به وجود می‌آورد تا در ادامه با امیدواری بیشتری برای قهرمانی خیلی قوی‌تر و بهتر کار کنند.

* به نظر جزو بازیکن‌هایی هستی که قبل از بازی روی گل‌ها و صحنه‌های بازی خیلی شبیه‌سازی می‌کنی؟

بله کلاً صحنه‌های بازی را خیلی در ذهنم شبیه‌سازی می‌کنم تا چگونه حرکت کنم و بهترین عملکرد را داشته باشم و این صحنه‌سازی و به نوعی شبیه‌سازی خیلی به من کمک کرده تا در گلزنی به خواسته‌ام برسم به همین دلیل شب قبل از هر بازی نیم ساعت در ذهنم برای خودم صحنه‌ها را مرور می‌کنم.

* با این توضیحات جزو آن دسته از بازیکن‌هایی هستی که قاعدتاً خیلی کارتون فوتبالیست‌ها را هم نگاه می‌کرده؟

بله این کارتون را هم نگاه می‌کردم اما به طور کلی معتقدم تصویرسازی ذهنی خیلی به بازیکن در هر بازی کمک می‌کند تا مقابل هر تیم و بازیکنی بهترین عملکرد را داشته باشد.

1788951

* واقعاً فکر می‌کردید که به تیم پنجم جدول پنج گل بزنید؟

بله ما تیم خیلی خوبی داریم و فکر زدن پنج گل را هم می‌کردم چون معتقدم سرمربی‌مان حرف‌ها و مسائل فنی خیلی خوبی را در رابطه با حریفان به ما می‌زند. از این‌رو من فکر می‌کنم اگر حرف‌های کادر فنی و بقیه اعضای کادرمان را اجرا کنیم به بهترین شکل ممکن نتیجه می‌گیریم.

* به نظر اگر ترابی در دقیقه 60 اخراج نمی‌شد و ده نفره نمی‌شدید قادر بودید با نتیجه‌ای سنگین‌تر تیم حریف را شکست دهید؟

به هر حال ده نفره شدن موجب شد تا پس از اخراج مهدی کمی تحت فشار قرار بگیریم اما ما سازماندهی تیمی را از دست ندادیم و تا دقیقه نود به گونه‌ای جنگیدیم که به پیروزی برسیم.

* فکر می‌کنی امسال قادرید در قهرمانی‌ها سه‌گانه بزنید، کاری که پرسپولیس قبلاً موفق به انجام آن شده است.

حتماً به قهرمانی فکر می‌کنیم و با سرمربی و کادر فنی و بازیکنانی که داریم و هوادارانی که از آنها بهره می‌بریم حتماً به قهرمانی در لیگ و سه‌گانه زدن هم فکر می‌کنیم. تیم ما و هوادارانمان لیاقت بهترین‌ها را دارند و باور کنید همه تلاشمان این است که در هر بازی پیروز شویم و با ثبت بهترین نتایج در شرایط سخت آنها را خوشحال کنیم.

* چرا شماره 80 را بر تن می‌کنی؟

زمانی که من آمدم این شماره بود، من هم این شماره را بر تن کردم. من فکر می‌کنم عدد، بازی نمی‌کند و با هر شماره‌ای می‌توان بهترین عملکرد را داشت به همین دلیل هم انتخاب شماره 80 از طرف من دلیل خاصی نداشت.

* در رابطه با بازی بعدی‌تان در جام حذفی‌ مقابل تیم ون‌پارس چه صحبتی داری؟

بازی در جام حذفی شرایط متفاوتی دارد اما ما با تیم ون‌پارس یک بازی تدارکاتی هم برگزار کردیم و آنها را با نتیجه 2 بر 1 شکست دادیم. تیم قابل احترامی هستند. با وجود این ما در هر بازی یاد گرفتیم که با همه وجود کار ‌کنیم و فقط برای پیروزی گام به میدان بگذاریم.

* جام جهانی تمام شد، تو طرفدار چه تیم بودی و دوست داشتی چه تیمی قهرمان شود؟

جدا از تیم ملی کشورم که بازی‌ها و شرایطش را دنبال می‌کردم من طرفدار مسی و تیم ملی آرژانتین بودم و از قهرمانی این تیم خوشحال شدم چون خیلی خوب می‌دانستم که این تیم قدرت قهرمانی با مسی را دارد و در پایان هم تیم ملی آرژانتین با مسی به حقش رسید.

* بعد از باخت آرژانتین مقابل عربستان فکر می‌کردی که این تیم قهرمان شود؟

بله بعد از باخت مقابل عربستان هم می‌دانستم آرژانتین با مسی از گروهش صعود می‌کند و قهرمان می‌شود چون به توانایی مسی و قدرت تیم ملی آرژانتین ایمان داشتم و خوشحالم آرژانتین با مسی قهرمان شد.

* به نظر بارسایی هم هستی؟

بله و واقعاً این تیم را خیلی دوست دارم.