پرسپولیس دوبار برای رسیدن به عدد شش قهرمانی پی در پی ناکام مانده است، رقیب سنتی سد آنها برای جلوگیری از این تکرار بوده اند.

حساسیت پورحیدری و فرهاد به عدد شش (عکس)
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش " ورزش سه " ، گلات قهرمانی، عنوانی گرانبهاست که در فوتبال ایران به پرسپولیس اختصاص دارد و هیچ تیمی به آن دست نیافته است. این عنوان دو بار به پرسپولیس رسیده است، بار اول در دهه 60 و بار دوم در دهه 90 و در این راه هیچ تیمی نتوانسته است در رقابت های داخلی به گرد پای این تیم در این تکرار های تاریخی برسد.

سپاهان تنها تیمی است که در این راه با سه قهرمانی پی در پی در لیگ برتر در فصل نهم تا یازدهم موفق به هت تریک قهرمانی شده است و این افتخار را به نام خود کرده است، ولی آنها نیز در پای جام چهارم باقی ماندند.

پرسپولیس که لیگ برتر را از فصل شانزدهم تا فصل بیستم به خانه برده بود، در فصل بیست و یکم مقهور بهترین تیم تاریخ این رقابتها از لحاظ امتیاز گیری با 68 امتیاز و بدون شکست شد تا استقلال فرهاد مجیدی، ترمز تیم یحیی را که با این تیم در پایان فصل تنها سه امتیاز فاصله داشت را در پای ششمین قهرمانی پیاپی این تیم بکشد.

این اتفاق  ۳۱سال پیش  و در روز 4 بهمن سال 1370نیز روی داده بود. در آن دوره استقلال تهران که رهبری این تیم را منصور پورحیدری به عهده داشت، بدون شکست و با 10برد و 5 تساوی موفق شد فصل را با قهرمانی به پایان برساند تا دوران پرشکوه تیم علی پروین که از سال 65 تا 69 با پنج قهرمانی در جام باشگاه های تهران سپری شده بود به پایان برسد.

در روز آخر آن رقابتها دو تیم در حالی به مصاف هم رفتند که پرسپولیس برای قهرمانی نیاز به برد داشت و استقلال با یک تساوی جام را به دست می آورد. صد هزار نفر هوادار آن روزها در ورزشگاه آزادی شاهد تساوی دو تیم در پایان نود دقیقه بازی بودند. تا منصور پورحیدری این چنین جام قهرمانی را از دکتر حسن غفوری فرد رئیس سازمان تربیت بدنی دریافت کند.