یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: من در مرحله مقدماتی برای مرزبندی با براندازان ثبت نام کردم و در مرحله اصلی برای مرزبندی با خالص‌سازان ثبت نام نکردم.

فعال اصلاح‌طلب: نتیجه بررسی صلاحیت‌ها نشان می‌دهد اراده خالص‌سازها غالب است
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: من در مرحله مقدماتی برای مرزبندی با براندازان ثبت نام کردم و در مرحله اصلی برای مرزبندی با خالص‌سازان ثبت نام نکردم.

بررسی صلاحیت‌های نامزدهای انتخابات مجلس از سوی هیئت‌های اجرایی انجام شد و تعداد قابل توجهی از نامزدهای هر دو جناح سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب ردصلاحیت شدند.

محمدعلی وکیلی، نماینده مجلس دهم و فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «من در مرحله مقدماتی برای مرزبندی با براندازان ثبت نام کردم و درمرحله اصلی برای مرزبندی با خالص‌سازان ثبت نام نکردم. بنابراین من نامزد انتخابات نشده بودم که حالا منتظر تأیید یا ردصلاحیتم باشم اما وقتی به نتایج بررسی صلاحیت‌ها نگاه می‌کنیم، در می‌یابیم که اراده خالص‌ساز‌ها غالب است».

او ادامه داد: «اگر به همین شکلی که اکنون می‌بینیم اراده خالص‌سازها غالب باشد، دایره‌ای گسترده‌تر می‌شود و بسیاری از خودی‌های اصولگرا هم دیگر تحمل نمی‌شوند و غیرخودی محسوب می‌شوند که اکنون نتیجه بررسی صلاحیت‌ها همین شرایط را نشان می‌دهد».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «متأسفانه فاصله و تعارضی عجیب میان راهبردهای کلان نظام و آنچه در عمل رخ می‌دهد مشاهده می‌شود. اگر ردصلاحیت‌های کنونی ناشی از تصمیم یک دستگاه باشد، ممکن است تغییری در آن رخ دهد و مثلا تعدادی تأییدصلاحیت شوند اما اگر یک تصمیم راهبردی باشد، بعید است تغییری به وجود آید».

وکیلی در پایان گفت: «جبهه اصلاحات پیش از این نیز به کما رفته بود و حالا با مشخص‌شدن نتیجه بررسی صلاحیت‌ها صدای آن بخش از اصلاح‌طلبان که می‌گفتند نباید به انتخابات ورود کرد و مخالف شرکت در انتخابات بودند، رساتر می‌شود».