حمیدرضا دهقانی پوده سفیر جدید ایران در دوحه رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وزیر مشاور در امور خارجه قطر کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«حمیدرضا دهقانی پوده» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در قطر دیروز (یکشنبه) در دیدار با «سلطان المریخی» وزیر مشاور در امور خارجه قطر  رونوشت استوار نامه خود را تسلیم کرد.

دهقانی پوده که اخیرا برای تصدی این سمت وارد دوحه شده، با انتشار تصاویری از این دیدار در صفحه اینستاگرامش نوشت: امروز در دیدار با جناب آقای سلطان المریخی وزیر مشاور در امور خارجه رونوشت استوارنامه خود را تقدیم و با ایشان در خصوص ارتقای روابط دوجانبه، گفت‌وگو و تبادل نظر کردم.

دستیار وزیر و مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا از سال ۱۳۹۷، رئیس اداره اول خاورمیانه و شمال آفریقا، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری‌های اسلامی در جده، رئیس مرکز مطالعات خاورمیانه و خلیج فارس در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی، معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت، معاون مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی وزارت خارجه، رئیس اداره آموزش وزارت امور خارجه و دبیر اول سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق از جمله سوابق کاری دهقانی پوده در مدت فعالیتش در وزارت امور خارجه است.

دهقانی پوده دارنده مدرک دکترای حقوق خصوصی، مدرس دانشگاه و صاحب تالیفاتی در مباحث حقوقی و خاورمیانه است. وی که به زبان‌های عربی و انگلیسی مسلط است، همچنین عضو هیأت مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران در روند آستانه (صلح سوریه) نیز هست. 

او جایگزین محمدعلی سبحانی شده است.سبحانی در پایان ماموریتش روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه با تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و همچنین نخست‌وزیر و وزیر کشور قطر دیدار و خداحافظی کرد.

دهقانی پوده روز سه‌شنبه هشتم مهر ماه با حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار کرد و در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت روابط ایران با قطر در زمینه‌های مختلف، بر تلاش و جدیت در راستای توسعه مناسبات اقتصادی و همکاری‌های همه جانبه ایران با دیگر کشورها تاکید کرد.