یک فعال سیاسی گفت: حنای اصلاح طلبان دیگر رنگی ندارد، حتی اگر نامزدهای این جریان تأییدصلاحیت هم بشوند با اقبال مردم مواجه نخواهند شد.

کنعانی مقدم: حنای اصلاح‌طلبان دیگر رنگی ندارد
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

اصلاح طلبان ادعا می کنند «تنور انتخابات را آرای خاکستری گرم می کند اما این هیزم خیس است چون ما در صحنه حضور نداریم» اما تحلیلگران نظر دیگری دارند و معتقدند «آرای خاکستری تمایل جناحی و سیاسی مشخصی ندارد، آنها زمان انتخابات به سمت جریانی متمایل می شوند که برای مشکلات راهکار عملی ارائه دهد.»

حسین کنعانی مقدم در گفتگو با نامه نیوز درباره میزان تأثیرگذاری آرای خاکستری بر نتایج انتخابات مجلس دوازدهم گفت: روند انتخابات در دوره های گذشته کاملا نشان می دهد که 30 درصد آرای گرایش سیاسی و جریانی دارند و به فهرستی و نامزدی رأی می دهند که مرجعیت سیاسی شان پیشنهاد می کند.

وی افزود: 70 درصد رأی دهندگان منتظر می مانند که گفتمان ها و شعارهای انتخاباتی مطرح شوند و بعد متناسب با شرایط و وقایع زمان تصمیم می گیرند به طرف حمایت از گفتمانی وارد صحنه انتخابات شوند که بتواند جوابگوی مسائل آن روز کشور باشد بنابراین آرای خاکستری به جناحی رأی می دهد که برنده باشد.

این فعال سیاسی آرایش انتخاباتی، ترکیب نامزدهای حاضر در صحنه رقابت و عملکرد جریان سیاسی حاکم بر مجلس و دولت را در جهت گیری آرای خاکستری مهم خواند و اظهار کرد: البته معلوم نیست که این دوره آرای خاکستری وارد انتخابات شوند، این مسئله به این بستگی دارد که در ماه های آینده وضعیت آرایش صحنه انتخابات چگونه شود.

کنعانی مقدم با بیان اینکه آرای خاکستری تعلق خاطری به جریان اصلاحات ندارد، افزود: حنای اصلاح طلبان دیگر رنگی ندارد، حتی اگر نامزدهای این جریان تأییدصلاحیت هم بشوند با اقبال مردم مواجه نخواهند شد، به همین دلیل ژست سیاسی می گیرند که بر خالی بودن سبد رأی شان سرپوش بگذارند.

منبع: نامه نیوز