مهارت همیشگی طارمی در کسب پنالتی و تبدیل آن به گل باعث شده تا بار دیگر هواداران اسپورتینگ و بنفیکا برای فصل آینده نگران شوند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش "ورزش سه" پیروزی پورتو در آخرین بازی تدارکاتی پیش‌ فصل برابر موناکو با اتفاقی تکراری برای هوادران سفید‌و‌آبی‌ها و البته سایر باشگاه‌های پرتغالی همراه بود. مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو، در اولین حضورش در ورزشگاه دراگائو با گرفتن پنالتی از مدافع حریف موفق به گلزنی شد.

طارمی که در ریوآوه هم مهارتش در گرفتن پنالتی از حریفان را به رخ کشیده بود، با توجه به ورود VAR به فوتبال پرتغال، برخلاف انتظارات موفق‌تر از قبل به این تخصصش ادامه داد چرا که قبل از آن بسیاری از داوران با پیش‌فرض منفی نسبت به او وارد زمین ‌می‌شدند و گاهی خطاهای آشکار روی او را نمی‌گرفتند اما بعد از VAR داوران دیگر از خطاهایی که روی این ستاره تیم ملی رخ می‌داد چشم‌پوشی نمی‌کردند.

همین موضوع باعث شد تا از فصل گذشته موجی از واکنش‌ها بین هواداران اسپورتینگ و بنفیکا به عنوان رقیبان اصلی پورتو در پرتغال به راه بیفتد و آنها سعی کردند با موضع‌گیری علیه طارمی تمرکز این بازیکن را برهم بزنند. کار به جایی رسید که یکی از ورزشی‌نویسان قدیمی پرتغال که از حامیان سرسخت اسپورتینگ به شمار می‌رود، در یادداشتی تند به طارمی تاخت. با این حال حمایت شدید هواداران پورتو و البته عملکرد فوق‌العاده مهدی در آن مقطع باعث شد تا منتقدان او چاره‌ای جز سکوت پیدا نکنند.

اما دیشب، طارمی بعد از اینکه یک تلاش ناموفق برای کسب پنالتی داشت، در دومین برخوردش در محوطه جریمه داور را به دمیدن در سوت خودش به نشانه اعلام پنالتی متقاعد کرد. هرچند بازیکن موناکو به هیچ وجه به تصمیم داور اعتراض نکرد، اما بلافاصله موجی از ترس بین هواداران سایر تیم‌های پرتغالی در توییتر به راه افتاد و آنها از آغاز مجدد روند کسب پنالتی توسط طارمی حتی پیش از شروع فصل به تلاش افتادند.

در مقابل تعدادی از صفحات حامی پورتو هم از طارمی حمایت کردند و مدعی بودند اعلام پنالتی در این صحنه درست‌ترین کاری بوده که داور می‌توانسته انجام دهد.

در ادامه تعدادی از این توییت‌ها را مشاهده می‌کنید:

یکی از شبکه‌های تلویزیونی پرتغال پا را فراتر گذاشت و با ترکیب نام طارمی با پنالتی، به او لقب طارنالتی داد!

کاربری نوشته

داور پرتغالی ...جهش طارمی...پنالتی پورتو. سنت همچنان همان است که بود.

یکی از کاربران با بارگذاری ویدئویی از اقدام اول طارمی برای گرفتن پنالتی که با دایو او همراه بود، نوشته: این پسر عادی نیست. حتی از این صحنه هم پنالتی می‌خواهد.

این کاربر هم نوشته : طارمی حتی در بازی‌های تدارکاتی هم شیرجه می‌زند.

این اکانت که از صفحات هوادارای پورتو به شمار می‌رود، با طعنه به منتقدان طارمی نوشته:" هنوز فصل شروع نشده، طارمی خودش را با پنالتی معرفی می‌کند. بگذار باز گریه کنند."

کاربری دیگر با طعنه به اقدام طارمی برای گرفتن پنالتی و درخواستش از داور نوشته:" شفاف مثل شیشه"

این کاربر هم با این طرح عجیب نوشته:

من تابستان را دوست دارم

یکی دیگر از کاربران هم نوشته: طارمی بعضی وقت‌ها شبیه سازی هم می‌کند اما این یک پنالتی خیلی واضح است، اصلا بحثی در آن نیست.

اما احتمالا بحث‌برانگیزترین توییت مربوط به این کاربر است که حتی نام کاربری‌اش به موضوع پنالتی‌گرفتن طارمی اختصاص یافته:" آیا طارمی امروز شیرجه زد؟". او در توییتی با انتشار ویدیو صحنه پنالتی نوشته: بله، حتی در یک بازی دوستانه

اکانتی دیگر در حمایت از طارمی نوشته: در استادیوم یک شبیه سازی به نظر می‌رسید (نه به این دلیل که طارمی پشتش به من بود). اما اگر کسی با این تصاویر بگوید که این یک پنالتی نیست، ساده بگویم نمی‌دانند فوتبال چیست.

یکی دیگر از صفحات حامی باشگاه پورتو با انتشار تصویری از مهاجم ایرانی نوشت: طارمی برگشته است!